5 / 5 ( 2 votes )

معیارهای اصلی ازدواج

معیارهای اصلی ازدواج جوامعی مانند کشور ما معمولا از نسل های گذشته و پ و ماهایمان به ما میرسد . ما گمان میکنیم که چون پ و ماهای ما به این مدت یکدیگر به خوبی زندگی کرده‌ اند و الان از یکدیگر جدا نشده اند . می توانیم معیارهای مهم ازدواج را از آنها الگوبرداری کنیم . آیا این دیدگاه صحیحص است؟ اما حقیقت این است که این که ما ماه عسل زندگی مشترک آنها هستیم . امکان دارد به دلایل وراثتی بسیاری از چیزها شبیه آنها شیم . می‌توانیم بسیاری از امور و نظر ها راجع به زندگی آنها متفاوت شیم . یعنی معیارهای مهم ازدواج که معمولا توسط والدین به ما یادآوری و گوش زد میشود و پیشنهاد میکنند . ممکن است که از آنها الگوبرداری کنیم و  معیارهای ازدواج ما تفاوت آشکار و فاحشی داشته شد .

مهمترین معیارهای ازدواج

مهمترین معیار های ازدواج از فردی به فرد دیگر متغیر است . امکان دارد یک ویژگی اگر طرف مقابل ما شد از جمله معیارهای ازدواج ما محاسبه شود . اما همان ویژگی برای فرد دیگر اگر فهرست خصیصه‌های همسر آینده اش قرار داشته شد آسیب زا خواهد بود ‌. از مهمترین معیار های ازدواج می توان به استقلال طرف مقابل اشاره کرد . این استقلال ید به صورت اسندارد بیشتر   بعد های روانی ،  اجتماعی و مالی و … مشاهده شود .‌ ید نظر داشت که اغلب استقلال بعد های مختلف یکدیگر ارتط دارند و روی یکدیگر ثیر گذار هستند .  مثلا فردی که استقلال مالی داشته شد به احتمال زیاد و به دلیل عدم احتیاج مادی نسبت به خانواده و والدین خود می تواند به استقلال فکری نیز نزدیک تر شود. افراد قبل ازدواج حتما دی مورد مهمترین معیارهای مهم ازدواج از نظر یکدیکر به توافق برسند .

معیارهای اصلی ازدواج موفق

معیارهای اصلی ازدواج  موفق زمان ها و شرایط متفاوت امکان دارد تغییر کند .  انسان کل مجموعه ای از نیازهاست که از لحظه تولد مرگ به دنل ارضای آنهاست . اگر این نیازها به خوبی برطرف شود انسان شاداب و کامیاب خواهد بود . غیر این صورت انسان دستخوش تغییرات منفی و استرس‌های ناشی از ناکامی ارضای نیازهای خود خواهد بود . مقوله ازدواج نیز به همین منوال و روند ید دقت کرد .

اگر فردی توجه به معیارهای مهم ازدواج که متناسب روحیات و نیازهای او شد . اگر فرد مورد نظر خود را پیدا کند طبیعً علاوه بر رفع نیاز ها به آرامش نیز دست خواهد یافت . اما اگر به هر دلیلی از جمله انتخاب اشته مورد فرد مقابل مورد هجوم استرس ها و جو منفی قرار بگیرد .  قطعاً سلامت  روان او تحت تأثیر آسیب‌های این انتخاب مختل خواهد شد .

معیارهای اصلی ازدواج پسران

معیارهای ازدواج پسران ید توجه به جنسیت آنها نظر گرفته شود . شرایط سنی برای پسران از مهمترین معیارهای ازدواج می شد . اگر پسر فردی ازدواج کند که از لحاظ سنی بسیار پایین‌تر یا لاتر شد قطعاً مسائل زیادی زندگی زناشویی احتمالی به مشکل یا بن بست می خورد .  از معیارهای ازدواج موفق دقت به موضوع مهم روانی جنسی می تواند شد . رابطه جنسی برای هر دو طرف لذت بخش می شد . خوب یا بد بودن کیفیت رابطه جنسی می تواند ثیر مستقیم روی زندگی زوجین بگذارد . این نکته برای پسران از جمله مسائلی است که می تواند آنها را بیش از پیش به سمت تعهد و زندگی مشترک جذب کند . پس قطعا می تواند از مهمترین معیارهای ازدواج پسران برای انتخاب و تشکیل یک زندگی مشترک سالم و خوب شد .

 

 

معیارهای اصلی ازدواج دختران

معیارهای اصلی ازدواج دختران ید از راه ترکیب کردن نیازهای مربوط به جنس مونث و معیارهای ازدواج موفق از دید دختر و راهنمایی‌های خانواده مشخص شود .  نهایت ید همه اینها را یک مشاور خانواده و روانشناسی مطرح کرد به یک نتیجه خوب رسید . اما مهمترین معیارهای ازدواج دختران می توانند بعضی ملاک ها مشترک شند . مثلا ملاک سلامت روان که روزگاری که ما آن زندگی می کنیم ید بسیار مورد توجه قرار بگیرد . قطعا اختلال‌های روانی چیزی نیست که عدم احتیاط آن را نادیده گرفت . چون می تواند آثار تخریبی زیادی  داشته شد . این مسئله ای نیست که بتوان آن را زندگی زناشویی حل کرد یا آن را به خاطر گذشت و فداکاری نادیده گرفت .

ثیر مشاوره  ازدواج

شاید بعضی از افراد حتی وجود اطلاع رسانی و شنیدن از دیگران کاملاً مشاوره ازدواج و فواید آن آشنا نشند . دختر و پسری که یکدیگر قصد ازدواج و تشکیل خانواده را دارند .  میتوانند زندگی مشترک آینده خود را مراجعه به یک مشاوره خانواده و روانشناسی تضمین کنند . کار مشاور این است که توجه به مطالعات و نیز تجربه هایی که این زمینه دارد به زوجین کمک کند . زوجینی که گیر مسائل ازدواج هستند امکان دارد مسائلی را نتوانند ببینند که موثر بر رابطه آنها است . یک مشاور به عنوان فرد سوم آگاهی که از بیرون به این قضیه نگاه می‌کند . کاملاً بی طرف است   این رابطه گیر مسائل عاطفی نمیشود . او می تواند زاویه هایی از زندگی را برای جوانان شرف ازدواج روشن کند که بسیار حیاتی هستند .

اهمیت معیار وفاداری انتخاب همسر

اهمیت معیار وفاداری برای مردان و زنان بسیار مهم است .  دختری که به ازدواج فردی نزدیک می شود می تواند خود را زندگی این مرد تصور کند . این از خصلت‌های جنس مونث است نظرش مرد ید از نظر های زیادی مناسب ازدواج شد مرد زندگی یک زن شود . اما تصور مردی که به او و خوب و بد زندگی شان هر شرایطی پایبند است بسیار برای او مهم و آرامش بخش خواهد بود .

مقابل برای همه مردان ازدواج زنی که جسم و جانش را به آنها متعهد کرده شد از اولویت های اصلی میشد . زنی که پاکدامن شد و برای رفع نیازهایش فقط به شوهر خودش تکیه کند . او می تواند فضای آرامش بخش و پر از لطافت زنانه را خانه و زندگی زناشویی فراهم کند . این شرایط نه تنها روی خود زوج بلکه روی فرزندان آنها نیز ثیر گذار خواهد بود .

عوارض انتخاب های هیجانی

انتخاب های هیجانی که توسط دختر و پسر ها به صورت ناپخته انجام میگیرد . تصمیماتی که پافشاری و گیری صورت مخالفت خانواده ها انجام می شود کم نیستند . حال بیاییم کمی به آسیب‌های این نوع ازدواج بپردازیم . زمانی که دختر و پسری از روی ناآگاهی یا سبک شمردن امور مهم و حساس ازدواج یکدیگر زندگی زناشویی را آغاز میکنند اکثر مواقع محکوم به شکست هستند . شرایط بهتر زندگی مشترک خود خوشحال نیستند و احساس ناکامی می‌کنند .

این نوع ازدواج‌ها معمولاً به دلیل انتخاب معیارهای اصلی ازدواج سطحی گذشته مدت کمی به سردی و بی تفاوتی گرایش پیدا میکند . معمولا هر دو زوج به این فکر میکنند که چرا طرف مقابل من دیگر جذابیت گذشته را ندارد ؟ معمولا اینگونه ازدواج ها خیلی زود به جدایی و طلاق می انجامد . البته که آسیب های وحشتناک روحی و روانی مدت‌ها گرینگیر هردوطرف ازدواج خواهد بود . احساس سرخوردگی ،  سردی نسبت به زندگی و افسردگی از آسیب های رایج بعد از شکست ازدواج میشند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:    Essentials for a Successful Marriage

 

معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع