4.4 / 5 ( 5 votes )

خیانت زن به شوهر به معنی از بین بردن پیمان یا عهد زناشویی است. این نقض کردن امکان دارد عمدی یا سهوی شد. فرد ممکن است دانستن و آگاهی از ضروریات حقوقی و عرفی ازدواج یا بدون علم به آنها خیانت کند. اما خیانت میتواند مستقیم یا به واسطه عملی که ادامه به خیانت منجر میشود، نقض پیمان زناشویی تلقی شود. مثلا داشتن رابطه جنسی فردی غیر از همسر بدون اجازه وی . اما معنای وسیع ، خیانت شامل هر نوع نقض پیمان های زناشویی است . از دلایل شایع مشاهده خیانت زن میتوان به این چنین مسائلی اشاره کرد ، از جمله :

 • مشکلات مالی
 • نبود رابطه قوی و پیوند مستحکم عاطفی بین زن و شوهر
 • نداشتن رضایت جنسی از زندگی زناشویی .

این مسائل میتوانند صدمات و آسیب های جبران ناپذیری را برای  زندگی مشترک پی داشته شد .

تشخیص خیانت زن به شوهر

تشخیص خیانت زن به شوهر از مسائلی نیست که بتوان به راحتی مورد آن به نتیجه رسید . صحیح نیست تنها  برداشت سطحی از رفرهای قابل مشاهده و علائمی که میتوانند ست نیز نشند برچسب خیانت چسند . واقع بهترین راه برای اینکه مطمئن شویم که خطایی رابطه زناشویی از سمت زن  به وقوع پیوسته است مراجعه به مشاور خانواده است . روانشناس میتواند  تشخیص خیانت زن به شوهر بسیار دقیق تر عمل کند . امکان دارد خیانت انجام گرفته توسط زن به دلایل قابل مشاهده و سطحی نشد و ریشه اختلالات روانی داشته شد . مثلاً زنی را نظر بگیرید که دلیل خیانت خود  را نداشتن اعتماد  و امنیت عاطفی کافی رابطه زناشویی اعلام میکند . اما بعد از مراجعه به مشاوره خانواده مشخص میشود که اعتماد نداشتن و خیانت زن به شوهر به دلیل داشتن اختلال روانی پارانوئید  بوجود آمده است .

خیانت زن به شوهر از نظر اسلام

خیانت زن به شوهر از نظر اسلام نیز ابعاد مختلفی بررسی میشود . برای مثال هنگامی که زنی اسرار و رازهای شوهر خود را فاش کند به خیانت آبروی متهم میشود . حتی اگر مسائل مالی همسرش بدون اینکه او بداند و اجازه داده شد دخل و تصرفی انجام دهد . خیانت اقتصادی متوجه زن خواهد شد . خیانت زن به شوهر از نظر اسلام رابطه خیانت های جنسی احکام محکمی دارد . اگر چهار شاهد عادل  وجود داشته شند که خیانت زن به شوهر را یید بکنند . زن به زنای محصنه محکوم میشود .

حکمی که بر او جاری میشود این است که اگر پیر شد صد ضربه شلاق و بعد سنگسار و اگر جوان شد فقط سنگسار میشود . به صورت تخصصی مورد خیانت زن به شوهر از نظر اسلام  قرآن آیات متعددی ذکر شده است . این آیات بسیار روشنگر میشد .

خیانت زن به شوهر زندگی مشترک

خیانت زن به شوهر زندگی مشترک عواقب  وخیمی را پی دارد . نه تنها اثرات مخربی را خود زن خواهد گذاشت . بلکه واقع  شوهر نیز هرچند از بیرون مانند دیگران به نظر برسد اما از ون دچار شکست ها و آسیب های زیادی میشود  . مرد ناگهان احساس می کند :

 1.  هویت خود را از دست داده است .
 2. عزت نفس خود را ازای خوار کردن و قرنی کردن ارزش های بنیادی اش از دست داده است .
 3. حس قرنی شدن میکند .
 4. کنترل خود را به افکار و اعمالش از کف داده است .
 5. حس ذاتی خود را بی معنا مییابد .
 6. ارتط دیگران را مختل میبیند .
 7. عزم و اراده و حتی امید به زندگی را از دست رفته مییابد .

خیانت زن به شوهر روابط زناشویی

خیانت زن به شوهر رابطه زناشویی شامل رابطه جنسی و عاطفی فردی غیر از شوهر میشود . اهمیت این موضوع به دلیل است که به راحتی میتواند کانون خانواده را از هم بپاشد .

تعریف زندگی زن و شوی میتوانیم بگوییم که فرآیندی است که طول آن زوجین هم به صورت زنی حرف زدن و هم به صورت غیر زنی مثل گوش دادن و ژست های مختلف هم به رد و بدل کردن احساسات و چیزهایی که ذهنشان میگذرد میپردازند . پس قطعاً مورد خیانت زن به شوهر زندگی زناشویی زن ید تحت مشاوره جنسی زیر نظر یک مشاور خانواده زبده و یک مرکز مشاوره روانشناسی یید شده قرار بگیرد . از نشانه های رفری می توان به خیانت زن پی برد . میتوان به تماس های طولانی و مشکوک و رابطه جنسی و عاطفی سرد زندگی مشترک اشاره کرد .

پیشگیری از خیانت زن به شوهر

شاید سوالی که پیش میآید این شد که آیا راهی برای جلوگیری از خیانت  وجود دارد  ؟ پاسخ ید بگوییم که اگر خانوم از لحاظ روانی سالم و از لحاظ اجتماعی موجه شد . پیش از ازدواج می توانیم آموزش دادن مسائلی که از وقوع این امر پیشگیری کنیم . اگر زندگی زناشویی مرد نشانه هایی را از خیانت و یا رفرهای مشکوک به خیانت دید . بهتر است هر چه سریعتر به مشاور خانواده مراجعه کند بتواند کنترل موضوع را دست بگیرد . گاهی زوجین  این فکر اشته که ترس از قضاوت شدن دارند به روی خیانت همسر خود پوش میگذارند . ممکن است این مسئله را افرادی میان  بگذارند که صلاحیت راهنمایی و مشاوره صحیح را ندارند .  این  موقعیت حساس بهتر است نزد یک مشاور خانواده حاذق یک مرکز مشاوره معتبر جهت مشاوره خیانت مراجعه کنیم .

اختلالات روانی که منجر به خیانت زن به شوهر میشود

گاهی اوقات زن به دنل لذت بیشتر جنسی و ارضای حس کنجکاوی نیست . فقط به دلیل داشتن اختلالات روانی که امور را از کنترل او خارج میکنند دست به خیانت علیه شوهر میزند . ادامه به بعضی از اختلالات روانی که می تواند منجر به خیانت علیه شوهر بشود اشاره میکنیم.

 • افرادی که دارای شخصیت ضد اجتماعی هستند . به دلیل اینکه خیانت را جامعه امری پسندیده نمیبینند و علاقه دارند خلاف عرف جامعه حرکت کنند .
 • خانم هایی که دارای شخصیت مرزی و حساسیت افراطی به طرد شدن هستند مستعد خیانت میشند .
 • خانم هایی که دارای اختلال شخصیت نمایشی هستند و به دنل انگشت نما شدن میشند .
 • زنانی که دارای اختلال خودشیفتگی هستند و خود را لاتر از قواعد و قوانین میبینند.

کل بهترین تشخیص و بهترین راهکار برای مان بیمار ید توسط مشاوره خانواده ارائه شود .

خیانت زن به شوهر و ثیر آن بر روی فرزندان

خیانت زن به شوهر و ثیر آن روی کودکان شاید نگاه اول چندان موثر نشد . اما بعد از آسیب هایی که خیانت به زن و مرد تحمیل میکند . آسیب خیانت زن به شوهر زندگی مشترک مستقیماً بر روی فرزندان نیز ثیر میگذارد . اولین الگوی تقلید و به نوعی اصلی ترین مرجع برای کودکان والدین و جه اول ما میشد . کودک از ما خود انتظار صداقت و یکرنگی و لطافت دارد .

زمانیکه خیانت از سمت ما کودک  اتفاق افده قطعاً دچار کج خلقی و افسردگی میشود . از دیگر پیامدهای منفی خیانت زن به شوهر و کل خیانت برای فرزندان می توان به منفی شدن دید آنها نسبت به ازدواج و زندگی مشترک اشاره کرد . این امر میتواند این وری اشته را ذهن کودک رشد و تکامل ببخشد . اگر والدین من  میتوانند خیانت کنند من هم میتوانم خیانت کنم . برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

خدمات مرکز

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Things You Need to Know If a Partner Betrayed You

 

راه های تشخیص خیانت زن به شوهر

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع