5 / 5 ( 1 vote )

سرد شدن رابطه دوران نامزدی یکی از مسائلی است که زوجین ابتدای رابطه خود از آن گله‌مند هستند . البته افراد بیشتر فکر می‌کنند که رابطه آنها نامزدشان می‌یست گرم تر و صمیمی تر شد. هر صورت افراد دوست دارند رابطه گرمی دوران نامزدی خود داشته شند و از آن لذت ببرند.

از طرف دیگر ای سرد بودن رابطه دوران نامزدی برای همه افراد چه زن و چه مرد حساسیت برانگیز است. زیرا این دوران اوایل آشنایی دو طرف است و تصور می‌شود چون افراد زه یکدیگر آشنا شده‌اند برای همدیگر ید بسیار جذاب شند. مورد سرد شدن رابطه دوران نامزدی زوجین ید به موقع متوجه اشتهات و انتظارات خود بشوند بتوانند برای آن راه حل های مناسبی پیدا کنند. صورتیکه حس کردید مشکل قبل حل گفتگوی دو طرفه نیست حتما یک مشاوره خانواده مسئله ان را بیان کنید. از طرفی سعی کند از راهکارهای مشاوره قبل از ازدواج حتما استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


پیامدهای سرد بودن رابطه دوران نامزدی چیست؟

سرد بودن رابطه دوران نامزدی یا عقد قطعاً برای رابطه عاطفی و جنسی زوجین عواقبی برجای خواهد گذاشت.که مییست  مشاوره ازدواج به آنها پرداخته شود. مسفانه شاهد این هستیم که بی‌توجهی به این مشکل، افراد عث ایجاد پیامدهای ناگواری برای زندگی خود شوند. از جمله این پیامد ها زندگی مشترک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هجوم افکار منفی مورد شریک زندگی
 • از بین رفتن علاقه بین زوجین
 • تردید مورد ستی تصمیم به ازدواج فردی که آن حال آشنایی هستند
 • از چشم یکدیگر افدن
 • ایجاد فاصله عاطفی بین زوجین
 • منصرف شدن از تشکیل زندگی

زمان چه ارتطی سرد شدن رابطه دوران نامزدی دارد؟

معمولاً افراد دوران نامزدی رابطه عاطفی خوبی هم دارند. از طرفی دوران آشنایی اولیه دختر و پسر تمایل زیادی دارند یکدیگر را بیشتر ببینند. نتیجه ملاقات‌های ابتدایی دوران نامزدی بیشتر میشود که البته برای ایجاد شناخت بهتر از یکدیگر امری لازم است. اما ممکن است آنها خیلی زود به یکدیگر وابسته شوند و ابراز علاقه به گرمی روزهای اول نشند، اینگونه است که افراد به تیج برای یکدیگر عادی می‌شوند .

این عادی شدن رابطه عاطفی مشکل چندان بزرگی نیست اما اگر این رفر به سمت بی علاقگی و سرد شدن متمایل شوند قطعاً ید بر آن برای آن فکری کرد. بنابراین سعی کنید دوران نامزدی خود را کوه کنید و این دوران بیشتر بر شناخت یکدیگر تمرکز کنید و از طرفی برای روابط جنسی و عاطفی خود دوران آشنایی مرزها و خط قرمزهایی تعیین کنید. این مرزها و خط قرمزها ید برای شما و همچنین نامزدن به خوبی تشریح شوند. این مرزها به شما کمک خواهد کرد که از سرد شدن رابطه به دلیل انتظارات طرف مقابل و همچنین زیاده‌خواهی‌ها هایی که ممکن است به هر دلیلی روی دهد جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


برای جلوگیری از سرد شدن رابطه دوران نامزدی چه کار بکنیم؟

 • انجام رفرهای غیر مستقیم عشق و علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهید
 • محبت کلامی خود را بروز دهید
 • از رابطه جنسی پرهیز کنید. حداقل ۹۰ روز شما می یست رابطه جنسی فرد مورد نظرن نداشته شید
 • خود را از او بی‌خبر نگذارید
 • هدیه های متناسب بدهید لازم نیست هدیه های شما خیلی گران قیمت شد
 • سعی کنید نقاط مشترک خود شریک زندگین را شناسایی کرده و بر روی آن سرمایه گذاری کنید
 • زمان کافی برای صحبت کردن و همکلامی همسرن بگذارید
 • اگر می‌دانید شریک زندگی شما از رفری رنجیده خاطر می شود به هیچ وجه آن را تکرار نکنید
 • تندخو نشید
 • سعی کنید صبور شید
 • از بدقولی بپرهیزید
 • مورد صحبت‌های خود صداقت داشته شید
 • به آراسته بودن خود اهمیت دهید
 • پیام های کوه و سرد ندهید
 • سعی نکنید شریک زندگی خود را کنترل کنید

دلیل سرد شدن رابطه دوران نامزدی از دید یک مشاور

سلام یکی از سوالات و چالش هایی که برای اغلب مردان پیش میاد این است که چرا نامزدشون ابتدای آشنایی خیلی گرم نیست و اصطلاحا” خودشو میگیره و زود جواب خواستگاری رو نمیده و برابر برخی خواست ها مقاومت نشون میده!!!
پاسخ ید بگم همانگونه که قبلا اشاره کردم اولویت بندی ارضای نیازهایی که خانم ها و آقایان ازدواج به دنل آن هستند ما شاهد این هستیم که یه خانم از نیاز عاطفی و بعد جنسی و یه آقا از نیاز جنسی و بعد عاطفی یاد میکنه.

شاید برای یه آقا سوال بشه که چرا خانم اینگونه هست

پاسخ ید بگم تصور کنید یه خانم اولویتش میل جنسی بود. یعنی ید دیدن شما لذت میبرد و عاشقن میشد. حال سوال این است آیا خود شما از دیدن خودن خیلی لذت میبرید و قیافه ن خیلی جذاب و دوست داشتنی هست؟ که حالا ایشان هم ید لذت ببره اگر اینگونه است چرا طول شنه روز میلی به دیدن خود ندارید مگر لاجر!!!
حال برفرض محال تصور کنید خانم دیدن شما عاشقن میشد آنوقت او دائم به دنل شما بود و از شما خواست ازدواج میکرد و مثل شما که دائم حتی به دنل جواب منفی نامزدتون پیگیر بودید که جواب مثبت رو از او بگیرید او هم این کار رو میکرد و شما رو رها نمیکرد.
یه لحظه تصور این حالت رو بکنیدآیا خیلی جذاب بود؟؟؟ و آیا اینجا شما ید انتخاب میکردید و یا انتخاب میشدید!!


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


آیا گرم بودن رابطه دوران نامزدی لازم است؟

از طرفی آیا شما میتوانستید تصور کنید که این خانم قبل از شما هیچ کس دیگه ای نبوده؟ آخه او براساس نیازش ممکنه قبلا از مردان زیادی خوشش اومده و به خواستگاری آنها رفته و طبیع مدتی هم اونا بوده است. حتما خواهید دید که تصورش هم خیلی عذاب آور خواهد بود. به همین دلیل اولویت ارضای نیازهای یه خانم میل عاطفیش قرار داده میشه و اینگونه میشود که او ید به اندازه ای که یه مرد از طریق دیدن عاشق خانم شد او از طریق شنیدن لذت ببره و عاشق مرد بشه بتونه به قیافه اش و کنارش بودن هم فکر کنه. به همین خاطر مردی معاشرت زیاد نکنه و مدتها از او عاطفه و توجه نشنوه نمیتونه حتی بهش فکر هم بکنه.


بیشتر بخوانید: نکات و خدمات مشاوره روانشناسی چیست؟


حتما ضرب المثل شنیدن کی بود مانند دیدن را خاطرن هست

اینجا چون یه مرد از کانال دیدن رابطه رو شروع میکنه، خیلی سریعتر از یه خانم میتونه تصمیم بگیره ولی چون یه خانم از طریق شنیدن این اتفاق براش می افته ید مدت زیادی طی شود این شنیدنه لذت زیادی براش ایجاد کنه و کیف کنه.

همین نکته عث میشه سرعت تصمیم گیری و حتی انتقال و ارضا از نیاز اولی به نیاز بعدی مرد و زن متفاوت شه و چون مرد سرعت انتقالش از میل جنسی به عاطفی زیاده برای او این تصور غلط بوجود بیاد که چرا خانم به گرمی او نیست و بیان عاطفه نمیکنه و زیاد دلتنگ نیست و حتی به نیاز جنسیش فکر نمیکنه؟؟
پس آقایان برای اینکه این گرمی سریعتر اتفاق بیفته برابر واکنش های اولیه خانم که معمولا نوعی ناز هم‌محسوب میشه نه تنها او رو رها نمیکنیم و تصمیم گیری رو بر گردنش نمیگذاریم بلکه سرعت و کیفیت ابراز علاقه و توجه تون رو لا ببرید خانم به لذت عاطفی دست پیدا کنه و بتونه سریعتر تصمیم‌گیری کنه.

سوالات متداول

چرا افراد دوران نامزدی تصمیم به جدایی می گیرند؟

قطعاً یکی از دلایل سرد شدن رابطه دوران نامزدی و تصمیم به مرکه تصمیم های غلط افراد است. شما ید سعی کنید انتخاب ستی از شریک زندگی داشته شید . که این انتخاب تنها سایه شناخت کامل صورت خواهد گرفت.

چرا افراد دوران نامزدی تصمیم‌های غلطی میگیرند؟

زیرا برخی افراد تحت ثیر خانواده و یا اطرافیان اولویت‌های زندگی خود را فراموش می کنند. این موارد فرد به زندگی خود فکر نمی‌کند بلکه به دیدگاه‌های دیگران مورد خودشان اهمیت می‌دهند و این خود یکی از دلایلی است که عث سرد شدن رابطه دوران نامزدی می شود .

افراد چرا دوران نامزدی تصمیم‌های ستی نمی گیرند؟

از جمله دلایلی که عث می‌شود افراد آسنه تشکیل زندگی مشترک تصمیمات ستی را نگیرند می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم. لا رفتن سن، خلاءهای عاطفی، مسائل مالی، دستیابی به استقلال.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: How to End a Relationship the Right Way

 

علت سرد شدن رابطه دوران نامزدی چیست؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع