5 / 5 ( 1 vote )

رابطه جنسی دوران آشنایی گذشته به هیچ وجه مرسوم نبوده است. حتی خانواده‌ها این امر به عنوان یک بو شناخته می شد. این مسئله برای مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج نیز به یک کلاف سر گم تبدیل شده است.اما به علت اینکه بسترهای ازدواج تغییر کرده است و ارتطات جوانان قبل از ازدواج بیشتر شده است. دیگر روابطه جنسی حد و حدود گذشته را ندارد . نتیجه این کمرنگ شدن مرزهای روابط عاطفی و جنسی مشکلاتی جامعه به وجود آمده است. این سوال که آیا روابط جنسی دوران آشنایی صحیح است یا نه؟ چه پاسخی می‌تواند داشته شد؟

اگر قصد شما تشکیل زندگی است و دوران آشنایی به دنل تکمیل شناخت خود از همدیگر هستید. ید بگوییم جواب سوال فوق خیر است.

شما برای شناخت یکدیگر جهت تشکیل یک زندگی به روابط جنسی دوران آشنایی نیازی ندارید حتی اگر زمینه روابط جنسی و داشتن دیدگاه‌های مشترک این زمینه دغدغه‌های دارید، می توانید سوالات و انتظارات خود را از طرف مقابل به وضوح و روشنی بپرسید. همچنین خواسته های خود را روابط جنسی به صراحت بیان کنید . اینجا منظور ما این نیست که رابطه جنسی دوران آشنایی شرعی است یا خیر؟ همچنین آیا ایرادی دارد یا نه؟ اگر به ثیر رابطه جنسی دوران آشنایی به بعد از تشکیل این زندگی فکر کنید خواهید را که حتی اگر رابطه شما دوران آشنایی چارچوب صیغه محرمیت شد و از لحاظ دینی، شرعی تلقی شوند ز رابطه جنسی دوران آشنایی به هیچ وجه توصیه نمی شود. اما چرا؟ برای اینکه بدانید چرا این روابط نید دوران آشنایی شکل بگیرد ادامه مطلب ما همراه شید .

چرا رابطه جنسی دوران آشنایی نداشته شیم؟

 • جامعه ما جامعه ای است سنتی به رغم این که فاکتورهای من نیز به آن وارد شده است.
 • افراد مورد روابط جنسی دیده یکسانی ندارند.
 • افراد ممکن است معیارهای خود را مورد رابطه جنسی صداقت دوران آشنایی مطرح نکنند.
 • رابطه جنسی هنوز جامعه ما رنگ و بوی تعهد را دارد.
 • رابطه جنسی دوران آشنایی عث می‌شود که همه جوانب طرف مقابل را نظر نگیرید.
 • رابطه جنسی دوران آشنایی عث می‌شود که گیر عواطف و احساسات شوید و به صورت کامل منطقی تصمیم نگیرید.
 • برقراری رابطه جنسی دوران آشنایی خطر رداری را پی دارد که از لحاظ فرهنگ خانواده ها غیر قابل پذیرش است.
 • قطعاً روابط جنسی دوران عقد می تواند اضطراب آور شد و کنترل رابطه را برای شما سخت میکند.
 • روابط جنسی زودهنگام قطعاً روابط عاطفی را تحت ثیر قرار می دهد و شاید مواردی عث شود که روابط عاطفی کاهش یابند.
 • رابطه جنسی دوران عقد می‌تواند پرریسک شد زیرا مرکه هایی که این دوران صورت میگیرد،افشای رابطه جنسی برای خانواده ها بسیار دشوار و غیرقابل قبول است.

دلایل عدم تفاهم روابط جنسی چیست؟

 • متفاوت بودن فیزیک بدن افراد
 • عدم تناسب نیاز جنسی افراد از لحاظ زمانی
 • علائق جنسی متفاوت
 • تجربه های جنسی متفاوت داشت
 • داشتن گرایش های تنوع طلنه
 • داشتن علائق عاطفی نامرتبط
 • وجود اختلالات جنسی یک طرف رابطه

نادیده گرفتن مسائل جنسی آیا صحیح است؟

جواب این سوال خیر است. چه دوران نامزدی و چه دوران ازدواج نید نسبت به نیازهای جنسی بی تفاوت بود و یا حتی آن را انکار کرد. نیاز به روابط جنسی همپایه نیاز به رابطه عاطفی ید پاسخ داده شود. خلاءهای روابط جنسی یکی از دلایل اصلی خیانت روابط زناشویی چیست . به وفور جلسات مشاوره خانواده دیده شده است که نداشتنی ک یکسان از پاسخ های جنسی و ارضا شدن این نیاز عث بی وفایی و حتی گیری و مرکه زوجین شده است.

به روابط جنسی خود اهمیت دهید، زیرا؟

 • کناره گیری زوجین از یکدیگر را پی دارد
 • عث رنجش و کدورت زندگی مشترک می شود
 • زمینه خیانت جنسی و عاطفی ممکن است راه را برای افراد هموار سازد

توجه کنید که برای اینکه بدانید آیا به یکدیگر جاذبه جنسی دارید یا نه؟ لازم نیست قبل از ازدواج رابطه جنسی کامل داشته شید.علاقه و رابطه خوب خود تضمین محکمی برای روابط خود جنسی است. ید گفت روابط جنسی رضایت بخش و عالی از دل روابط حسنه عاطفی بیرون می آید .

چرا آقایان ابتدای آشنایی به دنل رابطه جنسی هستند؟

دیدگاه یک مشاور خانواده:

سلام،یکی از گلایه های دخترانی که زه نامزد شده اند این است که نامزدشان از اونا خواست رابطه دارد و این رفر برای اونا آزار دهنده است و حتی آنها را به شک وا میدارد که او را فقط برای رابطه جنسی میخواهد؟
پاسخ ید به یکی از تفاوت های اساسی بین زن و مرد اشاره کنم:

اگر از یک مرد و یک زن سوال شود اولویت بندی ارضای نیازهای جنسی و عاطفی برای شما ازدواج چیست؟
خواهید شنید که آقا نیاز جنسی و بعد عاطفی و خانم نیاز عاطفی و بعد جنسی رو مطرح خواهند کرد. به همین خاطر برای بسیاری از خانم ها سوال پیش میاد که چرا مردان اینگونه هستند؟
جواب ید بگم تصور کنید یه مرد اولویتش نیاز عاطفی یعنی دوست داشته شدن بود. آنوقت شما خانم ها ید دائم به ب خانه مردان میرفتید و ب رو از جا میاوردید و رها به مرد بیان میکردید که او را دوست دارید. آنها راضی شوند شما ازدواج کنند. دقیقا مثل مردان که این رفر را شما میکنند شما راضی به ازدواج او شوید چرا که اولویت شما میل عاطفی هست.

سوال اینجاست آیا حاضر به این کار بودید ؟؟

به همین جهت و برای جلوگیری از این رفر، اولویت مردان میل جنسی اونا قرار میگیره که فقط یک ر دیدن شما آنق بر روی غرور خود پا میگذارند که حتی چند ر بیایند خواستگاری شما و لذت ارضای میل عاطفی رو به شما بدهند.
اینگونه است که مرد میل جنسی اولویت اون میشه و هرکسی رو که پسندید و دیدش عاشقش میشود
حال چون میل جنسی اولویت نیاز مرد هست. پس جهت رفر او رو هم برای ارضای این میلش شکل میده و بهمین خاطر میبینید خلال آشنایی شما و پیشرفت مذاکرات و جلسات خواستگاری کم کم ادبیات و رفر او به سمت ارضای این میلش حرکت میکند و شما گاها شاهد خواست هایی هستید که به حال به آن فکر هم نمیکردید چراکه شما غرق ارضای میل عاطفی خود مسیر گفتگو کردن هستید.

این تعارض رفری عث میشه که یه خانم ابتدای آشنایی به شک و تردید بیفته که چرا شکل رفر نامزدش فرق کرده و رفری متفاوت آنچه او میخواد را از او طلب میکند. هرچند توصیه ما به آقایان این است که به هیچ عنوان ابتدای آشنایی و جلسات اولیه خواستگاری این خواست ها را نداشته شند. چرا که آسیب های جدی از جمله شک خانمتون به شما را هنگامی که آینده جنس مخالفن مشغول صحبت هستید را به دنل خواهد داشت ولی به خانم ها هم میگویم این مساله مرد طبیعی و بر اساس نیازش است و از شک و تردید و تفکرات غیرمنطقی به نامزدتون بپرهیزید.

سوالات متداول

چه زمانی ید به روابط جنسی و جذابیت آن به عنوان فاکتوری برای انتخاب همسر فکر کنید؟

بعد از ایجاد صمیمیت و روابط عاطفی دلخواه . زمانی که حداقل یک ک مشترک مورد خواسته های یکدیگر شکل گرفت می‌توان به دغدغه‌های روابط جنسی و خواسته‌های خود این زمینه فکر کرد.

آیا جاذبه جنسی برای شکل‌گیری یک زندگی کافیست؟

 جاذبه های جنسی برای شروع یک رابطه نیاز هست ولی شرط کافی نیست شما علاوه بر اینکه نیاز به روابط جنسی دارید قبل از آن نیاز به روابط عاطفی و ک مشترک از این روابط داریم. تفاهم یکی از مسائلی است که ید قبل از همه چیز اولویت روابط  قرار بگیرد

آیا فردی که از همان اوایل رابطه از صحبت های جنسی میکند رابطه‌مان را قطع کنیم یا خیر؟

قطعاً فردی که همان اوایل رابطه صحبت های جنسی را شروع میکند . ید حد و مرزهای خود را به روشنی برای طرف مقابل ترسیم کنیم اصولا فردی که از همان ابتدا شروع به صحبت مورد مسائل جنسی می کند مشکوک است و بهتر است دقت تمام مواضع خود را بیان کنید و به او بگویید این مرحله از آشنایی دو طرف زمان مناسبی برای طرح اینگونه مسائل نیست .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:The Dating Game: When Should You Have Sex? 

 

 

آیا رابطه جنسی دوران آشنایی صحیح است؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع