4.6 / 5 ( 5 votes )

ازدواج اینترنتی اصطلاحی است که امروزه برای عموم مردم آشنا میشد . تمامی کسانی که موج دنیای مجازی قرار گرفته ازدواج های اینترنتی آشنایی دارند . ازدواج دنیای مجازی یا همان ازدواج های اینترنتی از سالها پیش حال اتفاق افدن است . اما اکنون ورود شبکه های مختلف اجتماعی و فراگیر شدن استفاده از آنها شاهدیم که روند ازدواج دنیای مجازی مقایسه سایر روش های سنتی و معقول ازدواج حال پیشی گرفتن است . مشاوره خانواده این زمینه و حیطه به شما عزیزان یاری می رساند.

این امر از جهاتی میتواند امیدوار کننده شد . از این لحاظ که عصر ارتطات میتوان پا به پای تکنولوژی حتی زمینه ی ازدواج نیز همگام توسعه پیش رفت .  اما از این بت نگران کننده است که فرهنگ و جامعه ما هنوز سنت ها بخصوص رابطه ازدواج حرف اول را میزنند . نمیتوان به راحتی حرف از ازدواج دنیای مجازی به میان آورد . ممکن است جوانانی که شرایط یک ازدواج مجازی قرار گرفته اند . آنان برای پنهان کردن شیوه آشنایی خود از خانواده دست به پنهان کاری میزنند . یا هر عمل دیگری را برای موجه نشان دادن تصمیم خود انجام میدهند .

معایب ازدواج های اینترنتی

معایب ازدواج های اینترنتی همیشه نسبت مزایای این نوع ازدواج صد بیشتری را به خود اختصاص داده است . اگر بخواهیم معایب ازدواج های اینترنتی را به صورت یک لیست تهیه کنیم . شاید راس این لیست عدم اعتماد زوجین قرار بگیرد . اعتماد پایه و یکی از ارکان مهم یک زندگی سالم است . این مسئله ازدواج های اینترنتی به صورت خلایی عمیق مشاهده میشود . چرا که همواره این سوء ظن هر کدام از طرفین وجود دارد که همسر او فضای چت روم شخص دیگری حال آشنایی میشد .

معایب ازدواج های اینترنتی همیشه برای دخترانی که فضای این ازدواج قرار گرفته بیشتر بوده است . همچنین آسیب های جدی تری را زندگی آنها به ر آورده است . چرا که طبق تحقیقات کارشناسان و مشاوران فضای مجازی دیدگاه دختران به آشنایی مجازی بسیار جدی تر است . دختران آن را به عنوان یک فرصت مناسب برای ازدواج پیش روی خود میبینند . این حالی است که آشنایی مجازی برای اکثر مرد ها فقط جنبه ی سرگرمی دارد .

دومین مورد لیست معایب ازدواج های اینترنتی ، انتزاعی بودن تمام یا بخش قابل توجهی از شخصیت  فرد میشد . چرا که همواره فضای مجازی سعی بر این است که فرد ایده آل ترین حالت ممکن از شخصیت و شرایط خود را حتی به وغ به نمایش بگذارد . شاید نگاه اول این مسئله مهم به نظر نیاید . اما اگر این آشنایی بخواهد به ازدواج ختم شود دیگر نمیتوان به راحتی از کنار آن گذشت . چرا که شخص تنها برای مدت کوهی میتواند به نقش  فرد ایده آل خود ادامه دهد . سرانجام چهره واقعی و ابعاد مختلف شخصیتی خود را بروز خواهد داد شاید آن زمان برای تجدید نظر مورد طرف مقابل دیر شده شد .

مزایای ازدواج اینترنتی

مزایای ازدواج های اینترنتی مقابل معایب آن سهم کمتری را دارا میشد . اما نمیتوان انکار کرد که نکات مثبتی هم خود دارد . هیچ مشاور و هیچ کارشناس ازدواجی ، مدعی این نیست که تمامی ازدواج های مجازی به جدایی ختم میشوند . چرا که کنار تمامی جنبه های منفی آن ، فرصتی را پیش روی افراد قرار میدهد . که افراد شخصی همسو خود آشنا شوند . صورتی که شاید دنیای واقعی دامنه آشنایی فرد را شخص ایده آل خود محدود کند.

مزایای ازدواج های اینترنتی صورتی خود را نشان می دهد که طرفین بلوغ هیجانی و نگاهی واقع بین و کمال صداقت هم تعامل داشته شند . همچنین روابط خود را به سمت یک رابطه واقعی سوق دهند . فرصت آشنایی اینترنتی را به  ازدواج دنیای مجازی تبدیل کنند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


 مشاوره ازدواج اینترنتی

مشاوره ازدواج اینترنتی  راهکاری برای کاهش و یا جلوگیری از عواقب نامطلوب آسیب های اجتماعی ناشی از این موضوع است . به طور حتم ساده ترین مسائل و تصمیمات هم ید مشورت کرد . استفاده از تجارب دیگران میتوان به نتیجه بهتری رسید . حال آنکه مسئله ازدواج دنیای مجازی تمام هنجارها و چالش های پیش رویش میان شد .

امروزه مشاوره خانواده و روانشناسی حال خدمات دهی این حوزه هستند . این مراکز کارشناسان ازدواج مجازی ، مشاورین و روانشناسان تخصص و تجربه لازم حال فعالیت هستند . هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین میتوان به آنها مراجعه کرد . از راه کار ها ، مشاوره ها و ایده های آنان برای گرفتن تصمیمی ست راسی ازدواج دنیای مجازی اقدام کرد . چرا که این مشاورین موارد متعددی زمینه ازدواج دنیای مجازی برخورد داشته اند . آنها قطعا توانایی این امر را دارند که فرد را مجاب کنند دیدی زتر و منطقی تر مسئله برخورد کند . پس مشاوره ازدواج های اینترنتی گزینه ایست که هرگز نید نادیده گرفته شود .

ازدواج اینترنتی موفق

ازدواج اینترنتی موفق امری غیر ممکن نیست . چرا که جامعه حال توسعه کنونی ید پذیرفت که اینترنت و فضای مجازی یک مجرای جدید برای آشنایی افراد یکدیگر است .

مثال های از ازدواج های اینترنتی موفق هم وجود دارد . این موقعیت فرد فرصت آشنایی همسر خود را از طریق فضای مجازی پیدا کرده است . ولی برای افرادی بوده که به بلوغ کامل رسیده شند . اینگونه نبوده که برای فرار از بیکاری و سرگرم شدن شروع به آشنا شدن کسی کرده شند . همچنین  برایشان فرقی نکند که طرف مقابل چه کسی است . به طور مثال ( آشنا شدن دو نویسنده   یک انجمن  مجازی نویسندگی، آشنا شدن دو پزشک سایت پزشکان… )

اما ز هم آماری که نشان میدهد ۸۵% از ازدواج های اینترنتی به جدایی منجر میشود . این موضوع جنبه خطرناک بودن این مسئله را پررنگ تر نشان میدهد . به گونه ای که حتی کسانی که ازدواج مجازی موفق هم داشته و حال حاضر زندگی رضایت بخشی را دارند ز هم تمایلی ندارند که اقرار کنند از طریق فضای مجازی هم آشنا شدند . اکنون این سبک آشنایی ید فرهنگ صحیحی را پیش گرفت . خروجی مطلوبی را داشته شیم . این میان اهمیت نقش مشاورین خانواده ،کارشناسان حوزه ازدواج ، حمایت صحیح است . این راس دخالت به موقع خانواده و تلاش نهاد های ذی صلاح فرهنگ سازی استفاده ست از فضای مجازی قابل انکار نیست .امید داریم که آینده ای نه چندان دور راسی ازدواج موفق به چنان  تعالی برسیم که شاهد از هم گسستن هیچ کانون خانواده ای نشیم.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   SWOT Analysis of Matrimonial websites in India – Marriage

 

تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع