5 / 5 ( 1 vote )

شب عروسی یا “شب زفاف” همان شبی که داماد، عروس آرزو هایش را خود به خانه میبرد، رویایی ترین شب زندگی هر فردی میتواند شد. عروس و دامادی که بعد از خستگی جشن و سرور و پذیرایی از مهمان های عزیز شان ید آماده ترک مجلس و رفتن برای شروع اولین شب از زندگی مشترک شان شند دنیایی از  شعف و سرور و حتی استرس به سر میبرند.

البته همیشه هستند دوسنی از عروس و داماد که آن ها را اذیت کنند و به شوخی سر به سر آن ها بگذارند که ممکن است وجود شادی و خنده به طور غیر مستقیم بر اهمیت و مهم بودن این شب فرخنده برای آن ها بیافزایند. برخی عروس و داماد ها حتی ممکن است تمام مدت زمان جشن را استرس آن به سر ببرند. این اتفاق بیشتر برای آن دسته از زوجینی اتفاق میافتد که مدت زمان نامزدی و دوران عقد مورد زفاف و همبستری خیلی گنگ و سر بسته صحبت نموده اند و آن را به چالشی بزرگ و حتی وحشتناک تبدیل نموده اند.

بهترین شب برای زفاف

اما به راستی شب زفاف و اولین شب زندگی مشترک عروس و داماد چه حد پر استرس و رمز آلود میشد؟ چه کار کنیم که عروس و داماد شب اول ازدواج خوبی را هم بسازند؟ آیا شب عروسی آداب خاصی دارد که ید رعایت کرد؟ و دنیایی از سوالات دیگر که ذهن عروس خانوم و آقا داماد ها را به خود مشغول میکند. ریشه تمام سوالات عدم آگاهی و شناخت مورد این شب عزیز و مقدس میشد.

مسفانه توجه به اهمیت روز افزون مسائل جنسی زندگی مشترک و زناشویی و کید بر مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پیش از ازدواج و صحبت موررد نیاز های دو طرف، تعداد کسانی که به این مسائل به دیده شرم و حیا یا خجالت ر مینگرند کم نیستند که ما برای این گروه از زوجین مراجعه به مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی راپیشنهاد میکنیم از ر این استرس بکاهند.

شب اول عروسی ید چکار کنیم؟

دختر خانوم ها و آقا پسرهایی  که شرف ازدواج میشند اما کور کورانه و بدون پیش آگهی راه این مسیر گذاشته اند، مسلما مشکلاتی رو به رو خواهند شد که توان حل صحیح آن ها را نخواهند داشت و به انواع مشکلات روحی – روانی   رابطه شان دچار میشوند. یکی از مسائل بسیار مهمی که حتما ید قبل از شروع زندگی زناشویی و رفتن زیر یک سقف به صحبت گذاشته شود مسئله شب اول ازدواج و زفاف میشد که شناخت آن برای پاسخ به نیاز های جنسی زوجین تمام زندگی میتواند موثر واقع شود.

برخی فرهنگ ها و برخی خانواده ها به دلیل بو و گناه جلوه دادن مسائل جنسی این نیاز را به طور وحشتناکی دختران خود سرکوب مینمایند و همین مورد میتواند یکی از عوامل شکست و ناکامی دختران شان شب اول ازدواج شد. از طرفی آقایانی که مدعی هستند که میزان  اطلاعات جنسی  شان چند برابر خانوم شان هست و او را به سرد مزاج، بی توجه یا نا بلد متهم مینمایند همان افرادی هستند که به دلیل عدم اطلاع از آداب صحیح برگزاری شب عروسی و زفاف دنیایی از رعب و وحشت و د را برای عروس خانوم ها به ر میآوررند.

این ست است که زن و شوهر هر دو ید زمینه نیار های همدیگر شناخت داشته شند اما اگر طرف مقابل ن به هر دلیل میزان اطلاعاتش پایین است نید مورد سرزنش و تحقیر واقع شود بلکه به عنوان یک همراه و همدم همیشگی این اطمینان را بهم بدهید هم برای زندگی موفق تلاش مینمایید و کنار هم هستید. این مقاله به ارائه اطلاعاتی خصوص شب اول ازدواج رویایی میپردازد. امیدواریم خواندن این مطالب به زوج های جوان نحوه داشتن شب عروسی رویایی را هدیه کرده شیم.

آموزش شب عروسی

آموزش شب عروسی مثل هر رفر دیگری زندگی نیاز به کسب مهارت و یادگیری دارد. مسفانه خیلی از زوجین مسئله مهم آموزش شب عروسی را نادیده میگیرند و گفتن این نکته این هم یک شب است مثل بقیه شب ها و لاخره تمام میشود از پذیرش مسئولیت یادگیری و کسب تجربه صحیح و آموزش شب عروسی شانه خالی میکنند.

شما تصور کنید فردی که چندین ر شاهد رانندگی فرد دیگری بوده است و بدون این که یک ر پشت فرمان نشسته شد به خرید ماشین اقدام مینماید و خواهان رانندگی میشود چه اتفاقی برایش میافتد؟ استرس و ترس و واهمه کمترین عاقبتی است که گرین گیر اعتماد به نفس کاذب این دسته از افراد میشود. زندگی مشترک و شب اول ازدواج دقیقا همین است.  شاهد رابطه جنسی بودن دنیایی متفاوت از گیر و بودن رابطه جنسی است. موضوعی که خیلی از آقایان خود را آن کار بلد و همه فن حریف میدانند و مسفانه خود خواهی خود شب رویایی عروس را به بد ترین و تلخ ترین شب زندگی مشترک تبدیل مینمایند.

پس لازم است عروس و آقا داماد آموزش را جدی بگیرند و غرور و خجالت و شرم و حیا آن را به فراموشی و بی خیالی نسپارند.

استرس شب زفاف

استرس شب زفاف همان طور که قسمت فوق ذکر کردیم به دلیل عدم احساس نیاز زوجین به شناخت و کسب اطلاعات از طریق آموزش ایجاد میشود. مراجعه به مشاور و شرکت دوره های آموزشی قبل از ازدواج برای برخی از زوجین بسیار مضحک و وقت تلف کردن تلقی میشود حال آن که همین عدم همکاری چند ساعته آینده زوج را دامنه گسترده ای از مشکلات مواجه مینماید که دیگر برای بهبود و مان آن دیر شده است.

به قولی پیشگیری بهتر از مان است و فرد عاقل زمانی را که میتواند به پیشگیری مفید از بروز مشکلات اختصاص دهد را ید صرف مان و خسارت های جبران نا پذیر بعدی نماید. عروس خانومی که خود ذهنی از نا شناخته ها وارد خانه داماد میشود و همسری بی اطلاع از آداب زفاف رو به رو میشود، استرسی را محتمل میشود که لذت شب را تبدیل به د آور ترین لحظه زندگی مشترک مینماید.

اشتهات شب زفاف

از جمله نمود های بی اطلاعی آقایان انجام سریع و بی مقدمه زفاف و هم بستری عروس است. از طرفی کم رویی و شرم و حیای افراطی خانوم این شب نیز مقصر است. زوجین ید بدانند به چه صورت تحریک و بر انگیخته میشوند و این اطلاعات را اختیار همدیگر قرار دهند.

سکوت و ترس و خجالت این میان جایی ندارد. چرا که این امر مقدسی است که از طرف خداوند بین زن و شوهری که قانونی عقد کرده اند قرار داده شده است و از این شب آن دو به محرم هستند پس دلیلی برای عفاف و خجالت وجود ندارد. روایات پیشوایان و ائمه آمده است که یکی از مواردی که عث میشود از استرس شب زفاف کاسته شود جلب اعتماد و ایجاد آرامش زن میشد و این مهم از طریق برپا کردن ۲ رکعت نماز و وضو گرفتن و خواندن ذکر “الله اکبر” قبل از شروع رابطه میسر میشود.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


اشتهات شب اول عروسی

اشتهات شب اول عروسی از جانب هردو طرف ممکن است روی دهد و بر خلاف تصور عامه که آقایان را مرتکب خطا و خانوم را مبری از گناه میدانند ید گفت که هر دو به اندازه برابر میتوانند این شب مرتکب خطا و اشتهات شوند. زیر به برخی از این اشتهات شب اول عروسی توجه میکنیم:

  • شروع بی مقدمه رابطه:

همان طور که لا هم عنوان کردیم، رابطه جنسی و ارضای آن نیاز به یک سری مقدمه چینی ها و ایجاد آمادگی دو طرف دارد. به داماد پیشنهاد میشود که ابتدا عروس خانوم را که خسته جشن و سرور و آرایش و تزیینات بوده است به استراحت و رفع خستگی دعوت نماید. نه این که عروس خانوم ها این شب را بخوابند اما وقتی اقدام به رابطه نمایند که خستگی رفع شده شد و سنگینی لس و آرایش از او پاک شده شد.

  • عدم توجه به عشق زی یا تحریک و برانگیختن زن و مرد:

دیگر اشتهی است که زوجین مرتکب میشوند. تعبیری آمیزش جنسی و شروع رابطه را میتوان به رستورانی تشبیه کرد که وقتی وارد آن میشویم ابتدا دستور آوردن یک پیش غذا را میدهیم معده ما گنجایش غذای اصلی را داشته شد. بعد از آن که خوب احساس گرسنگی ما ایجاد شده غذای اصلی را خواست مینمائیم. اما آیا خوردن غذای اصلی رستوران را به سرعت ترک میکنیم یا خوردن نوشیدنی و مخلفاتی آن را کامل میکنیم.

مراحل آمیزش جنسی دقیقا این مثال آورده شده است. عشق زی و لمس اندام های تحریک کننده توسط زن و شوهر حکم پیش غذا را دارد که دو طرف را آماده ورود به مرحله رابطه کامل و دخول مینمایند. مسفانه آقایان بعد از ارضای جنسی که معمولا خیلی زودتر از ارگاسم خانوم ها اتفاق میافتد دست از رابطه میکشند و روی برگرداندن از خانوم او را تنها میگذارند. حال آن که خانوم ها برای رسیدن به اوج لذت جنسی ممکن است نیم ساعت زمان لازم داشته شند که بد نیست آقایان به آن توجه نمایند. این همان مرحله بعد از غذای اصلی است که نقش مکمل غذای اصلی و رابطه جنسی کامل را دارد.

  • عدم رعایت بهداشت:

مسواک زدن و شانه زدن موها، استفاده از ادکلن های ملایم، دوش گرفتن و پاک کردن خود از زییی های مصنوعی از روش های رعایت بهداشت برای شروع رابطه ای عاشقانه است که برای داشتن رابطه لذت بخش رعایت آن ها توصیه میشود.

انتظارات شب عروسی

انتظارات شب عروسی همان وظایفی است که زن و شوهر قل هم تخت خواب و رابطه جنسی دارند. مثل توجه به زمان مناسب آمیزش، رعایت آداب ست شب زفاف، توجه به آراستگی و بهداشت، مدت زمان رابطه،  ایجاد فضایی آرام بخش و به دور از تنش و استرس از مهم ترین انتظارات شب عروسی است.

زمان مناسب آمیزش شب زفاف

زمان مناسب آمیزش شب زفاف زمانی است که دو طرف هر دو آماده شروع رابطه هستند. خستگی، بی حالی، استرس، نگرانی و تنش، غم و اندوهی که ممکن است عروس به دلیل جدا شدن از خانوده داشته شد همه این ها هشداری به داماد هستند که هنوز برای آمیزش صبر نماید و عجله نکند. هر کدام از موارد لا میتوانند سمی شد که زمان مناسب آمیزش شب زفاف و شب رویایی عروسی را تبدیل به عذابی ماندنی ذهن دو طرف نماید.

سوالات متداول

زمان مناسب آمیزش جنسی شب زفاف چه وقت است؟

زمانی که دو طرف آماده شند و شروع رابطه به دور از خستگی، تنش، استرس و هیجان های منفی مثل غم و اندوه شند.

مراحل آمیزش جنسی چیست؟

تحریک و برانگیختگی- آمیزش- پاسخ جنسی (انزال و ارگاسم).

ثیر آموزش رابطه جنسی چیست؟

آموزش و کسب اطلاعات، ترس و استرس زوج را کاسته و اعتماد و آرامش برای داشتن رابطه لذت بخش را به ر میاورد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۲۱ Tips For The Best Wedding Night Ever 

زینب رضائی—– روانشناس لینی

 

چگونه شب عروسی رویایی داشته شیم؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع