5 / 5 ( 1 vote )

مزایای ازدواج دانشجویی به قی زیاد هست که ارزش بررسی کردن موشکافانه را داشته شد . حال حاضر جامعه ما کاهش آمار تعداد ازدواج رو به رو است . وقتی از جوانان میپرسیم که چرا ازدواج نمیکنید یا تمایل زیادی به این موضوع ندارید ممکن است پاسخ های زیادی یافت کنیم . مثلا میگویند :دختر / پسر مناسب برای ازدواج را از کجا بیابیم ؟ دلیل دیگری که برای عدم ازدواج از افراد میشنویم این است که میگویند : کنون فردی که ک متقابلی ما داشته شد را نیافته ایم . جالب است که بدانیم این ها همه از نکات و مزایای ازدواج دانشجویی است . از مزایای ازدواج دانشجویی میتوان به این نکته اشاره کرد که افراد به دلیل حضور یک فضای فکری میتوانند فردی همفکر خود را بیابند . مشاوره خانواده نیز می تواند زمینه انتخاب بهتر به شما راهنمایی برساند.

مهمترین مزایای ازدواج دانشجویی برای جوانان

مهمترین مزایای ازدواج دانشجویی برای جوانان چند دسته میتواند تقسیم بندی شود . کل مزایای ازدواج های دانشجویی زیاد هستند که ادامه به یکی از مهمترین مزایای ازدواج های دانشجویی برای جوانان یعنی داشتن زمان کافی برای تصمیم گیری اشاره میکنیم .

  • امکان شناخت بهتر به دلیل حضور طولانی مدت و کافی یک محیط کنار هم . این مدت دو طرف میتوانند تمام ابعاد فرد مورد نظر برخورد داشته شند . تقری مدت حضور دو چهار سال یک محیط مدتی کافی برای شناخت نسبت به اکثر خلق و خوی طرف ما میشد .
  • این مدت میتوان میزان صداقت طرف مقابل را به خوبی محک زد .
  • این مدت میتوانیم به خوبی متوجه شویم که ابراز علاقه ای که از طرف مقابل نسبت به ما میشود واقعی و ماندگار است یا یک احساس زود گذر ؟

معایب و مزایای ازدواج دانشجویی

معایب و مزایای ازدواج های دانشجویی  ید به صورت متعادل برسی شود . یعنی برسی ما به گونه ای نشد که ما فقط مزایای ازدواج های دانشجویی مد نظر گرفته شود .  هر ازدواجی میتواند آسیب ها و منافع مختص خود را داشته شد . گاهی دانشجوها به دلیل گیری احساسی و ناپختگی معایب و مزایای ازدواج های دانشجویی را خیلی ناقص و سهل انگاری برسی میکنند . مثلا فرد به دلیلی متوجه میشود که خودش یا فرد مقابل مناسب تشکیل زندگی زناشویی نیست . ولی به دلیل وابستگی که دچار آن شده است به نحوی خود را گول میزند و این علت را نادیده میگیرد . اما این سهل انگاری عمدی میتواند آینده این ازدواج را تهدید کند .بهترین توصیه ای که این موقعیت میتوانیم داشته شیم این است که زوجین از خانواده ها یا یک مشاور تجربه کمک بگیرند . آنها بهتر میتوانند معایب و مزایای ازدواج های دانشجویی  را برای جوانان روشن کنند .

مزایای ازدواج دانشجویی از نظر روانشناسی

مزایای ازدواج های دانشجویی از نظر روانشناسی  را فهرستی برسی میکنیم .

  • لا رفتن اعتماد به نفس میتواند از جمله مهمترین مزایای ازدواج های دانشجویی از نظر روانشناسی شد . .اعتماد به نفسی که میتواند هر دو دانشجو را مسیر زندگی انرژی و قت زیادی به سمت جلو حرکت دهد .
  • پیشگیری از بروز افسردگی و گوشه گیری نیز از دیگر مزایای ازدواج های دانشجویی از نظر روانشناسی میشد که بسیار تعیین کنند خواهد بود .آسیب های تنهایی و عدم حضور فردی که رابطه احساسی او داشته شیم شاید کوه مدت مشخص نشود ‌. ولی بلند مدت این تنهایی و گوشه گیری میتواند زمینه ساز اختلالات روحی و روانی زیادی شد .
  • یکی دیگر از مزایای ازدواج های دانشجویی جلوگیری از به وجود آمدن انحرافات جنسی میشد . ازدواج اوایل جوانی نیاز جنسی را که از مهمترین نیازهای دو طرف  این دوره است از راه سالم برطرف میکند .

مزایای ازدواج های دانشجویی از لحاظ مالی

مزایای ازدواج دانشجویی از لحاظ مالی میتواند از مهمترین مزایای ازدواج های دانشجویی برای جوانان شد . زمانی که دو فرد زمان دانشجویی یکدیگر قصد ازدواج دارند به احتمال زیاد فاقد استقلال مالی هستند  . این موضوع را خانوادهای هر دو طرف میدانند . بنابراین واضح است که بخصوص خانواده دختر ید خود را شرایط ازدواج آسان  وفق دهند . اغلب پسرانی که زمان دانشجویی قصد ازدواج دارند و یا ازدواج میکنند کار ثابتی ندارند . اگر هم  کار داشته شند به صورت نیمه وقت یا پاره وقت کار خود فعالیت میکنند . به همین دلیل توقع ازدواج هزینه های سنگینی که آداب رسوم و شرایط عرف جامعه به جوانان تحمیل میکند غیر منطقی بنظر میرسد . مزایای ازدواج های دانشجویی از لحاظ مالی به دلیل  کم هزینه  ازدواج دانشجویی میتواند به فرهنگی تبدیل شود که نتیجه آن رواج ازدواج آسان جوانان شد .

تشخیص نیت اصلی افراد برای ازدواج

جوانان ید دقت داشته شند که هر کس برای رابطه به سمت آنها آمد را همان ابتدا به عنوان گزینه ازدواج نظر نگیرند . گاهی محیط دانشگاه ابراز علاقه هایی رو به رو میشویم که اگر غفلت کنیم میتواند برای جسم و روح ما آسیب زا شد . این موضوع برای دختر ها بیشتر اتفاق میافتد . برای مثال پسری که نقش یک عاشق را برای دختر زی میکند ولی قصد اصلی او واقع فقط سواستفاده است . این سو استفاده میتواند سو استفاده های جنسی مالی و… را بر بگیرد .

پسری که واقعا شما قصد ازدواج دارد  هیچ گاه از شما پول قرض نمیگیرد یا تقاضای رابطه جنسی قبل از ازدواج به این بهانه که همیشه هم خواهیم بود را نخواهد کرد . این نکته را حتما مد نظر قرار دهید که حتما از فردی که به شما ابراز علاقه میکند بخواهید هر چه سریعتر موضوع را جریان قرار دادن خانواده ها رسمی کند .

گیری ذهنی ازدواج زمان دانشجویی

از مزایای ازدواج های دانشجویی میتوان  به این اشاره کرد این امر میتواند انگیزه را دو طرف لا ببرد و حس قشنگ عاشقی و رابطه زناشویی ،  آنها را بیش از پیش به سمت جلو حرکت دهد . رابطه عاطفی میتواند از جمله دلایل مهم برای تلاش کردن پی ساختن زندگی بهتر شد . این از جمله مهمترین مزایای ازدواج های دانشجویی برای جوانان است .از توصیه هایی که زوجین روند مشاوره خانواده و روانشناسی قبل از ازدواج میشنوند فراموش نکردن تحصیلشان است  .

آنها ید مراقب از دست دادن تمرکز خود برای س خواندن و ترقی که هدف اصِلی آمدن آنها به دانشگاه است  شند  . بعضی افراد زمانی که آسنه ازدواج و مراحل قبل از آن قرار میگیرند ناگهان از فعالیت  های مربوط به س ز میمانند و نمیتوانند آن را مدیریت کنند . این میتواند عواقبی مانند افت تحصیلی ، نگرفتن نمره خوب یا حتی زماندن کامل از س را پی داشته شد .

فرهنگ مراجعه به مشاور

بعضی از جوامع سنتی مثل جامعه ما بسیار به چشم میخورد که خانواده ها رفتن زوجین به نزد مشاور را منع میکنند . بعضی والدین گمان میکنند که فقط خود بهترین منبع انتقال اطلاعات لازم برای فرزند شرف ازدواجشان هستند . این حالی است که آنها ید بدانند هر زوجی نیازها و شرایط مختص خود را برای ازدواج دارد . بعضی از بزرگترها به این دلیل از مشاوره قبل از ازدواج ممانعت میکنند که فکر میکنند فقط افرادی که مشکلات و اختلالات روحی و روانی هستند به روانشناس مراجعه میکنند . صورتی که یک روانشاس میتواند برنامه کامل و جامعی را  برای پیش برد مطلوب روند ازدواج و حتی بعد از ازدواج زوجین تدارک ببیند . مخصوصا این مشاوره برای زوجینی  که دوران دانشجویی ازدواج میکنند واجب تر است . چون به دلیل تجربه کمتر ناشی از سن کم ازدواج دانشجویی گاهی زوجین دچار سرگمی میشوند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Student Loans and Marriage: 4 Things You Should Know 

 

مزایای ازدواج دانشجویی را بهتر ک کنیم

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع