5 / 5 ( 2 votes )

انتخاب ست برای ازدواج قصد و نیت هر جوانی است که شرف ازدواج قرار دارد . چگونگی یک انتخاب ست برای ازدواج از دغدغه‌های همیشگی والدین نیز هست . اما چگونه میشود انتخابی ست برای ازدواج داشت ؟ پاسخ ها و پیشنهادهای زیادی علم روانشناسی و حیطه مشاوره ازدواج برای این موضوع ارائه شده است . اینجا به برخی از آنها می پردازیم . اگر بخواهیم یک انتخاب ست و مناسب برای ازدواج داشته شیم . ید شرایط روانی و آرامش خاصی که برای یک تصمیم مهم لازم داریم برای ما فراهم شد . از دیگر شرایط روانی که برای انتخاب همسر آینده لازم است . این است که نیاز به ازدواج از طرف خود افراد و به صورت ونی حس شود . ازدواجهایی که تحت فشار یا به اجر انجام میشود معمولا پایان خوشی ندارند و عمد  به جدایی می انجامد . مشاوره خانواده نیز می تواند راهنمای شما بزرگواران شد.

معیارهای انتخاب ست برای ازدواج

معیارهای انتخاب ست برای ازدواج  گذشته به رسم سنت بر عهده خانواده ها بود . اما اکنون به دلیل پیشرفتی که نوع تفکر بشر به وجود آمده  شرایط تغییر کرده است . اکثرا جوانان و افرادی که قصد ازدواج دارند دوست دارند مستقل تصمیم بگیرند . توصیه ای که این زمان به جوانان میشود کمک گرفتن از تمام امکانات موجود است . امکاناتی که به ما کمک میکند که تصمیم بهتری راه انتخاب ست و خوب برای ازدواج داشته شیم . امکانآتی مثل تجربه بزرگترها و اطرافیان ممکن است  منبعی از اطلاعات و نصایح شند . استفاده از مشاوره ازدواج نیز میتواند معیارهای انتخاب ست و مناسب برای ازدواج را فراهم سازد . به زوجین توصیه میشود که برای شناختن معیارهای  انتخاب ست و مطمئن برای ازدواج ابتدا شناخت مناسبی از خود پیدا کنند . شما شناختی از نقاط ضعف و قوت خود  پیدا نکنید نمیتوانید یک انتخاب ست و مناسب برای ازدواج داشته شید .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


شرایط انتخابی ست برای ازدواج

شرایط انتخابی ست برای ازدواج به عوامل زیادی بستگی دارد . شرایط انتخاب مناسب و ست برای ازدواج از نظر سنی شرایطی تعریف میشود . که فرد به سنی رسیده شد که بتواند ازدواج و اهداف آن را ک کند . شرایط مادی و مالی از شرایطی است که پسرها همواره آن گیرند . چرا که از اصلی ترین و مهمترین شرایط انتخاب ست برای ازدواج است . معیارهای انتخاب ست و مناسب برای ازدواج ید توجه به شرایط هر فرد نظر گرفته شود . شرایطی که فرد و طرف مقابلش آن قرار دارند و آن رشد کرده اند .

از دیگر معیار های انتخاب ست و مناسب برای ازدواج  ید به بلوغ اجتماعی نیز توجه کرد . دو طرف ید برای انتخاب ست و مناسب برای ازدواج هم صحبت کنند . برای صحبت کردن مورد موضوعی به این مهمی به بلوغ اجتماعی نیاز است . بلوغی که طی آن دو نفر بتوانند به راحتی معیارهای انتخاب ست و مناسب برای ازدواج را یکدیگر محک بزنند .

انتخاب ست برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی

انتخاب ست و مناسب برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی  انتخابی است که بتواند ازدواج را آینده تضمین کند . زوجین ید  معیارهای انتخاب ست و مناسب برای ازدواج  را کمک مشاوره خانواده و روانشناسی  انتخاب کنند . علم روانشناسی برای کمک  به موضوع ازدواج تحقیقات زیادی انجام شده است . این تحقیقات تبدیل به کبها و آموزش هایی شده که امروزه اگر بخواهیم به راحتی دسترس است . انتخاب ست و مناسب برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی طبقه بندی های بسیار منظمی را برمیگیرد .زوجین هنگام کمک گرفتن از مشاوره ازدواج  میتوانند آنها آشنا شوند . گاهی زوجین زمان برسی شرایط انتخاب ست و مناسب برای ازدواج دچار هیجان میشوند . این هیجان گاهی ممکن است عث اشته کردن انتخاب ست و مناسب برای ازدواج بشود . اگر از آموزش های روانشناسی این ب استفاده کنیم ضریب اشتهاتمان کم میشود . به دلیل اینکه یک فرد آگاه بر نحوه تصمیمات ما نظارت دارد .

انتخاب ست برای ازدواج موفق

انتخاب ست و مناسب برای ازدواج موفق زمانی روی میدهد  که فرد از تمام جهات تجربه و آمادگی داشته شد . فرد مورد نظر ما ید توسط معیار های ازدواج خودمان بررسی شود . ید ببینیم معیارهای ازدواج مد نظر ما را دارد ؟

ید مطمن شویم که فلسفه و دیدگاه او نسبت به ازدواج اگر کاملا شبیه ما نیست نزدیک ما شد . اگر نیست قطعا ید بسیار بیشتر مورد تشکیل خانواده او فکر کنیم . ما زندگی خود ید به همه سلایق و افکار و اندیشه ها احترام کامل بگذاریم . هر کسی میتواند سبک و راه  زندگی خودش را داشته شد . اما این مورد کسی که ما قرار است بقیه زندگی خود را او تقسیم کنیم بسیار متفاوت است . برای اینکه یک انتخاب ست و مناسب برای ازدواج موفق داشته شید میتوانید به دنیای فرد مقابل سفر کنید . این سفر میتواند تصمیم قطعی را براین روشن و واضح تر سازد .

معیار ظاهر جسمانی ازدواج

افراد قبل از ازدواج گاهی به زمانی فکر میکنند که مردی یا زنی به عنوان همسر کنار آنهاست . شاید گاهی به  رفر و ویژگی های اخلاقی همسر آینده فکر کنند شاید هم نه . اما حتما به ظاهر و چهره و نوع پوشش طرف مقابل اشان فکر و گاهی خیال پردازی میکنند . گاهی این تصورات و خیال پردازی ها به توقعات و و معیارهای ازدواج طرف مقابل تبدیل میشود .

یعنی مثلا اگر فرد مورد نظر فلان ویژگی از ظاهر را نداشته شد من به ویژگی های دیگر او کمتر تهمیت میدهم . شما کاملا محق هستید که ظاهر طرف مقابلن را برسی کنید و راجع به آن نظر بدهید . اما این نکته را هیچگاه فراموش نکید که ظاهر ماندنی نیست . طبیع  به چیزی که ماندنی نیست نمیتوان تکیه کرد . پس اگر طرف مقابل شما ویژگی های دیگر و مورد قبول است ولی چهره معمولی دارد او را به راحتی کنار نگذارید . اینجا لازم است حتما شناخت بیشتری از فرد مقابل کسب کنید .

ثیر شناخت هویتی فرد مقابل از خودش

زمانی که حال برسی معیارهای انتخاب ست و مناسب برای ازدواج  هستید به نکته ای حتما ید توجه کنید . فرد مقابل شما که قصد ازدواج شما را دارد ید از لحاظ هویت برسی شود . یعنی اینکه ما ید مطمئن شویم که فرد از خود یک تعریف کامل دارد . ید مطمئن شویم که دوران های نوجوانی و جوانی دچار بحران هویت نشده شد . اگر شده است قطعا ید از مان این موضوع فرد مطمئن شویم . فردی که هنوز تکلیفش خودش روشن نیست نمیتواند آینده روشنی برای شما تعیین کند . شما نمیدانید چه سبک زندگی او را راضی میکند . پس نمیتوانید بصورت قاطع و خیالت راحت یک سبک زندگی را انتخاب کنید . انتخاب ست و مناسب برای ازدواج ید جامع شد . این نیز از گزینه های مهم است  که ید به آن بپردازید . این راه از کمک روانشناس خانواده و مشاورازدواج غافل نشوید .

عشق های هیجانی

شاید این جمله را بسیار شنیده شیم که من عاشق او هستم به هر قیمتی او را میخواهم . این جمله از نشانه های عشق های کور کورانه است . انتخاب ست و مناسب برای ازدواج  این همه معیار و فاکتور معرفی شده است . قطعا برای این که ازدواج  خوب بسیار مهم است و جامعه ثیر گذار . از این رو که یک ازدواج خوب قطعا یک خانواده و پی آن جامعه سالم و خوب را بهمراه میاورد . ازدواج هایی که آن منطق و عقل دخالت ندارند قطعا محکوم به شکست هستند . یا انتها به جدایی می انجامد یا به سرخوردگی و افسردگی و سردی دو طرف  . همیشه انتخاب ست و مناسب برای ازدواج زوجین ید منطق و دور اندیشی را حتما وارد سیر تصمیم گیری خود بکنند . چرا که شکست ازدواج به دلیل عشق های کور کورانه از بدترین شکست ها میشد .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Whom to marry is the most important decision a woman will 

 

نکات مهم انتخاب ست برای ازدواج چیست ؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع