5 / 5 ( 1 vote )

انتظارات زنان از مردان منطقی است؟

انتظارات زنان از مردان چیست؟ آیا زنان نیز مانند مردان حق دارند از همسر آینده شان توقعاتی داشته شند. قطعا همینطور است. زنان نیز قبل و بعد از ازدواج از همسرانشان انتظاراتی دارند. انتظارات زنان از مردان بستگی به عوامل مختلفی دارد. مثلا دیده شده برخی زنان به لحاظ مالی، تنها به داشتن یک زندگی ساده کفایت می کنند. آن ها توجه به شرایط همسرشان، زندگی می کنند و شوهرانشان را تحت فشار قرار نمی دهند. اما از طرفی برخی زنان هستند که انتظارشان بیش از حد است و دوست دارند اول راه به همه چیز زندگی برسند.

به لحاظ عاطفی و روانی نیز توقعات زنان از مردان جه بندی داشته و برخی موارد کاملا متفاوت است. جایی که  اگر این توقعات برآورده نشود این رابطه به شدت نیاز به مشاوره خانواده دارد. غیر اینصورت ممکن است کار به جدایی برسد. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از ازدواج مورد انتظارات زنان از مردان  مطالعه کرده و این زمینه از همسر آینده ن نیز پرس و جو کنید خدای نکرده بعد از ازدواج پشیمان نشوید. یا حداقل قبل از ازدواج از مشاوره زناشویی و زندگی مشترک کمک بگیرید و کمک او همسرن را بهتر بشناسید.

انتظارات زنان از مردان زندگی زناشویی چه چیزهایی است‌؟

انتظارات زنان از مردان زندگی زناشویی معمولا بعضی جهات مشترک و برخی مواقع متفاوت است. انتظارات مشترک زنان از مردان این است که مرد عاشق همسرش شد. به نظر بسیاری از زنان برای داشتن یک زندگی موفق و خوشبخت، عشق کافی است. خوشبختی و سعادت گرو عشق میان زن و شوهر است. این شرایط هر چق هم سختی و مشکلات زندگی یا حتی اختلاف عقیده وجود داشته شد اگر مرد عاشق همسرش شد، ز هم می توان کاستی های زندگی را تحمل کرد.

از دیگر انتظارات زنان از مردان سپاسگذار بودن مرد از زن است. زنان دوست دارند شوهرانشان کوچکترین محبت آن ها را دیده و قدان آن ها شند. مثلا یک روز شاخه گل یا کادویی آن ها را سورپرایز کنند یا به خاطر زحماتی که زن مدیریت خانه و بزرگ کردن فرزندانش دارد از آن ها تشکر کنند. این شرایط امید این زن برای ادامه زندگی و انگیزه او هر روز بیشتر و بیشتر می شود وعلاوه بر آن نیازهای جسمی و روحی او برطرف می شود.

انتظارات زنان از مردان زندگی مشترک چگونه است؟

از انتظارات زنان از مردان زندگی مشترک این است که وغ نگوید. چه زندگی هایی که به خاطر وغ از هم پاشیده است. زنان اعتقاد دارند مردی که به همسرش وغ می گوید، عاشق او نیست و او را دوست ندارد. پس برای ادامه زندگی ید مردی شید که همه حال همسرش روراست است. سختی ها و خوشی های زندگی او همراه شید و حدالامکان چیزی را از او پنهان نکنید.

مسفانه بعضی موارد مرد بدون عشق و صرفا به دلیل تشکیل زندگی همسرش ازدواج می کند. این افراد بدون مراجعه به مشاوره خانواده و بررسی شرایط وارد یک زندگی زناشویی شده و پس از مدتی اعتراف می کنند که هیچ علاقه ای به همسرشان نداشتند و زه بعد از ازدواج به فکر مشاوره روانشناسی گرفتن می افتند. پس صداقت و عشق و پرهیز از دورویی می توانند از مهم ترین انتظارات زنان از مردان زندگی مشترک شد.

خواسته های منطقی زن از همسرش چیست؟

از خواسته های منطقی زن از همسرش این است که  همه حال کمک حال او شد. برخی مردان فکر می کنند همین که نان آور خانواده اند لطف بزرگی حق زنانشان کرده اند. اما بهتر است بدانید انجام کارهای خانه و مدیریت منزل و مراقبت از فرزندان، تنها وظیفه زنان نیست. مرد هم ید امور خانه همسرش مشارکت داشته شد. زن از همسرش انتظار دارد اوقات فراغت از فرزندانش مراقبت کند. گاهی آشپزی کند، گاهی لس ها را بشوید و اتو کند. گاهی منزل را نظافت کند. این گونه کارها نه تنها جزء خواسته های منطقی زن از همسرش است بلکه عث دلگرمی و بیشتر شدن عشق زنان شده و انگیزه آن ها را به زندگی بیشتر می کند.

آقایانی که به همسرانشان کمک نمی کنند، معمولا بی حال و کسل و بی حوصله و نا امید هستند و به انگیزه ای برای زندگی ندارند. زنانشان هم رفته رفته از آن ها دلسرد می شوند. زنانی که حال حاضر این شرایط را تجربه می کنند سعی کن خواسته های خود را خیلی رک به همسرشان بگویند. اگر نمی توانید آن ها رک صحبت کنید می توانید به از مشاوره زناشویی و زندگی مشترک کمک بگیرید.

نیازهای روحی زنان چیست و چگونه برآورده می شود؟

نیازهای روحی زنان بسیار مهم است زیرا اگر این نیازها برطرف شود بنیان خانواده نیز محکم و قوی شده و خانواده ای شاد و سرحالی شکل خواهد  گرفت. برعکس اگر به نیازهای روحی زنان اهمیتی داده نشود این موضوع می تواند خانواده را از هم بپاشد. عشق، محبت، صداقت، ستکاری و نجابت مرد از اساسی ترین نیازهای روحی زنان است. اما جه بعدی زن از مرد انتظار دارد که مشکلات، منطقی برخورد کند و عصنینت و خشمش را کنترل کند.

زن ها مردی را که سختی ها منطقی ترین تصمیم را می گیرند همواره تحسین کرده اند. زن از مرد انتظار دارد رابطه جنسی، به نیازهایش اهمیت بدهد. او را آغوش بگیرد و نوازش کند و از این لحاظ به او احترام بگذارد. مرد ید طوری رفر کند که زن احساس کند شخصیت دارد و قابل احترام است. یا حتی دوران پریود او را بیش از پیش ک کند و نسبت به رفرهای زن این دوران حساس صبوری کند.

خواسته زن از همسر آینده اش چیست؟

خواسته زن از همسر آینده اش را می توان به خواسته های مادی و معنوی تقسیم کرد. خواسته های مادی او این است که توان اداره یک زندگی را داشته شد. سرمایه ای جمع کرده شد و سقفی داشته شد که بتواند یک زندگی شاد و آرام را تشکیل دهد. این خواسته ها امروز بیش از پیش پر رنگ شده و واقع توقعات کمی لاتر رفته است. اما خواسته های معنوی، مهم تر از خواسته های مادی است. زن شاید بتواند مردی که از لحاظ مالی مشکل دارد زندگی کند اما آیا می تواند مرد وغ گو، خشمگین، عجول و تنوع طلب زیر یک سقف ادامه دهد؟ قطعا نمی تواند. به همین دلیل است که می گویند خوشبختی را تنها داشتن پول نبینید.

خواسته زن از مرد ید منطقی شد. زندگی را بر پایه منطق و عشق و محبت بنا کنید نه بر پایه پول و ثروت. چه بسیار زوجینی که به دلایل مشکلات اخلاقی مرد، کارشان به طلاق و جدایی کشیده است. بهتر است قبل از ازدواج  از مشاوره خانواده نیز کمک بگیرید بتوانید خصوصیات شوهرن بیشتر آشنا شوید و او را بهتر بشناسید.

 

سوالات متداول

شوهرم مدتی است من رابطه زناشویی ندارد.. آیا نسبت به من سرد شده؟ آیا پای کس دیگری مطرح است؟

نداشتن رابطه جنسی تنها دلیل بر سردی مرد نیست. او صحبت کنید. ممکن است مشکل دیگری داشته شد. گیری فکری مردها، آن ها را نسبت به داشتن رابطه زناشویی سرد می کند.

شوهر من خواسته های مالی مرا برآورده نمی کند. از طرفی اجازه نمی ده سر کار برم؟ راه حل شما چیست؟

از لحاظ قانونی شما ید نسبت به او تمکین کنید. مگر اینکه زمان عقد قسمت توضیحات ذکر میکردید که اجازه کار کردن داشته شید. این صورت ید برای ادامه زندگی او توقعات خود را کم کنید.

شوهرم جمع رفر خوبی من ندارد. انگار که من نیستم؟ به نوعی جمع فامیل مرا نمی بیند. این موضوع خیلی آزارم می دهد.. لطفا مرا راهنمایی کنید.

اول اینکه ید این مورد او صحبت کنید و بگویید چق از رفرش ناراحتید. اگر رفر همسرن غیر عمدی شد این مشکل به راحتی چند جمله قابل حل است اما اگر عمدا این کار را می کند پس مشکل جای دیگری است. ید علت ریشه یابی شود. شاید کاری کردید که او ناراحت شده و قصد تلافی دارد.  می توانید از مشاوره روانشناسی یا مشاوره خانواده کمک بگیرید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (دانلود مقاله)

منبع: ۱۰ Things Men Want From Their Wives 

 

انتظارات زنان از مردان زندگی زناشویی چیست؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع