5 / 5 ( 1 vote )

شوهرداری موفق اهمیتی دارد؟

شوهرداری موفق از اصلی ترین دغدغه های دختران نزدیک به ازدواج و همسران کم تجربه است. به راستی شوهرداری موفق نیاز به آموزش دارد یا خیر؟ پاسخ این است که بله. شاید گذشته همسرداری به صورت تجربه های والدین به نسل های بعد انتقال پیدا می کرد. اکثر مواقع این نوع آموزش بسیار هم مفید بود. اما روزگار کنونی مقوله زندگی زناشویی بسیار پیچیده تر از گذشته شده است. بنابراین نوع یادگیری و آموزش دختران و زنان مورد شوهر داری نیز ید به تناسب تغییر کند. مشاوره روانشناسی غالب راهکار هایی که مشاوره زناشویی و زندگی مشترک مطرح میشود، یکی از مهمترین و معتبر ترین راه ها برای رسیدن به تجربه و آگاهی لازم مورد شوهرداری موفق میشد.

اصول شوهرداری موفق چیست؟

اصول شوهرداری موفق از دیدگاه روانشناسی ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. این بخش به برخی از اصول همسرداری موفق اشاره میکنیم:

 • فراهم ساختن یک خانه آرام و امن از لحاظ روانی از اصولی ترین ملزومات یک شوهر داری کیفیت میشد.
 • طزریق شور و نشاط به زندگی زناشویی نیز از جمله اصلی ترین وظایفی است که یک زن می‌یست انجام دهد.
 • ظاهر و اندام متناسب بسیار مردان ثیر گذار است. این بخاطر دیداری بودن آقایان میشد و از جمله اصولی ترین نکات برای یک شوهرداری موفق است.
 • مشاوره خانواده خیلی به این موضوع کید میشود زنان حتما راه هایی را متناسب شخصیت همسر خود بیابند که همسر خود به صورت مشترک و بر سر یک موضوع واحد وقت بگذرانند.

روش های شوهر داری موفق چیست؟

روش های شوهر داری موفق بنا به شخصیت شوهر میتواند متفاوت و متغییر شد. یکی از مواردی که همه أنواع روش های همسرداری موفق به آن کید میشود این است که زنان چگونه همسر خود ارتط کلامی و غیر کلامی برقرار کنند. روانشناسی زناشویی تعدادی از جملات را به عنوان شاه کلید ارتط سازی موفق به زنان مهل پیشنهاد میکند که ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • دوستت دارم بدون مقدمه چینی
 • میدانم که بهترین تصمیم را میگیری.
 • من به تو وفادارم
 • تو همیشه عث شادی من میشوی
 • تو بهترین و مهترین دوست منی و آرامشی که از معاشرت تو میگیرم جنس متفاوتی دارد.
 • چق خوشحالم که تو ازدواج کردم.

اشتهات زنان شوهرداری چیست؟

اشتهات زنان شوهرداری معمولا زندگی زناشویی آنها را دچار آسیب و تنش میکند. اما ممکن است زنان از روی ناآگاهی اعمال اشتهی را انجام میدهند که به خود و شوهرشان آسیب هایی را وارد میکند. به چند نمونه از اشتهات زنان شوهرداری اشاره میکنیم که ممکن است زندگی مشترک را تهدیدات مختلف رو به رو کند. زنان توجه داشته شند که شوهرداری از این موارد پرهیز کنند:

 • مقایسه دائمی شوهر افراد موفق تر از او
 • انتقاد کردن از شوهر جلوی جمع مثلا جمع های خانوادگی
 • بی احترامی به شوهر حضور فرزندان
 • محروم کردن شوهر از رابطه جنسی منظم که جزو وظایف اصلی یک زن زندگی مشترک است
 • سرکوفت زدن برای اشتهی که مرد گذشته مرتکب شده از جمله اشتهات ویرانگری است که برخی از زنان برای کنترل زندگی زناشویی آن را انجام میدهند.

همسرداری موفق از نظر روانشناسی چیست؟

همسرداری موفق از نظر روانشناسی ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته و به صورت آموزه های متفاوت و گوناگون و به اشکال مختلف اختیار زنان مهل یا دخترانی که قصد ازدواج دارند قرار داده شده است. همسرداری موفق از نظر روانشناسی بیشتر به نکاتی اشاره میکند که مبنای علمی دارد.

برای مثال علم روانشناسی زنان و مردان را از نظر فیزیولوژیکی مورد نقد و بررسی قرار میدهد و تفاوت های آنها را برای افراد زگو میکند. به عنوان مثال مردان به صورت ذاتی کلی نگر هستند یعنی حالت عادی زندگی نمیتوانند به صورت جزئی به مسائل زندگی توجه کنند. زنان دائما از این مورد شکایت میکنند که شوهرشان به آنها توجهی ندارد چون تغییرات  کوچک ظاهری یا تنوع لس آنان را بی توجهی کنار میزنند. صورتی که همانطور که گفته شد این فقط بخاطر کلی نگر بودن مردان است نه عدم علاقه آنها به همسرانشان. این ناآگاهی و اعتراض به راحتی زمینه بحث و جدل را بین زوجین به وجود می‌آورد.

مشاوره برای همسرداری موفق چگونه به افراد کمک میکند؟

مشاوره برای همسرداری موفق به زوجین و اللخصوص زوجین کم تجربه کمک میکند که بهتر زندگی زناشویی خود را کنترل و مدیریت کنند. یک روانشناس سال های زیادی را صرف تحصیلات و کسب تجربه حیطه مشاوره زناشویی میکند و سالها موارد و مشکلات مختلف زوجین رو به رو بوده است. بخاطر همین مسئله مشکلاتی که  شاید بین زوجین برای اولین ر اتفاق می‌افتد و تجربه میشود را ممکن است رها و رها حل و فصل کرده شد. البته مشاوره برای همسرداری موفق به صورت خیلی گسترده به مسائلی میپردازد که راه پیشگیری از آسیب های زندگی زناشویی مفید و موثر است. مشاور به زوجین طریقه اصولی زندگی کردن را می آموزد و میتواند برنامه ریزی برای زندگی زن و شوهر به آنها کمک کند که هر روز زندگی کیفیت تری را نسبت به قبل داشته شند.

دخالت دیگران زندگی زناشویی چه عواقبی دارد؟

از جمله مواردی که زن و شوهر حتما ید از بروز آن زندگی زناشویی جلوگیری کنند بحث دخالت والدین و هر شخص دیگری زندگی آنهاست. برخی از زوجین تصور میکنند که اگر مشکلات زندگی خود را به والدین خود یا طرف مقابل بگویند آنها میتوانند مشکل را حل کنند. صورتی که اغلب این تصورات اشته از آب می آید.

معمولا ز شدن پای خانواده ها به زندگی زوجین اوضاع از چیزی که هست بدتر و نا آرام تر میشود. خانواده ها به دلیل دلسوزی که به صورت فطری نسبت به فرزند خود دارند خیلی از مواقع دچار قضاوت اشته و یا عکس العمل های احساسی میشوند که موجت بدتر شدن اوضاع را فراهم میاورد. برخی از موارد نیز دو خانواده زندگی زناشویی زن و شوهر را به یک میدان جنگ تمام عیار تبدیل میکنند. بنابراین زوجین ید سعی کنند که مشکلات خانوادگی خود را همان حریم خصوصی خود حل کنند و خانواده ها را گیر مسائل خود نکنند.

چرا ئید مردان توسط زنان همسرداری موفق موثر است؟

همه افراد به صورت ذاتی وقتی مورد ئید و تمجید قرار میگیرند، انرژی مضاعفی را حس میکنند و این مسئله آنها عث لارفتن اعتماد به نفس آنها میشود. مورد موفقیت بیشتر زنان ب همسرداری نیز این عمل بسیار کارامد خواهد بود. ئید شدن اعمال و تلاش های مردان زندگی زناشویی توسط همسرانشان میتواند بهترین تشویق و جزو قویترین محرک ها برای تلاش بیشتر راسی بهتر کردن زندگی مشترک شد.

وقتی مرد برای امرار معاش و به طور کلی لا بردن سطح زندگی خانواده دائما تلاش شد اما احساس کند تقلای او ارج نهاده نمیشود و گاهی حتی دیده نمیشود ممکن است کم کم از این تلاش ها و نتیجه آن دلسرد شود و به تبع آن این احساس منفی بر زندگی زناشویی آنها نیز سایه می افکند . مقابل یک زن میتواند ق دانی از تلاش های هر چند کوچک همسرش کیفیت زندگی زناشویی را حتی از صفر به سمت صد هدایت کند.

سوالات متداول

زندگی زناشویی زن تحقیر کرد چه آسیبی به خانواده وارد  میکند؟

این کار عث تضعیف یا حتی نابودی عزت نفس مرد میشود و نتیجه قطعا عث نزول کیفیت زندگی زناشویی خواهد شد.

اجازه دخالت دیگران زندگی زناشویی ست است؟

 خبر اگر کسی به جز زن و شوهر برای زندگی زناشویی تصمیم گیری های نهایی را انجام بدهد اغلب موارد اوضاع بدتر میشود.

سه مورد از کلیدی ترین رفر ها همسرداری موفق چیست؟

زنان به هیچ عنوان مردان را از مدیریت خانواده حذف نکنند.  رفر و کردار دائما وفا داری خود را به مرد ابراز کنند. زنان میتوانند عث لا رفتن اعتماد به نفس مردانشان بشوند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (The Keys to a Successful Marriage – Health Encyclopedia …)

 

انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع