5 / 5 ( 1 vote )

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج وجود دارد؟

عصر امروز راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج کمی پیچیده است و قطعا یک یا دو جلسه نمی توان فرد مورد نظرن را برای ازدواج کاملا بشناسید. بسیاری موارد، مشاوره قبل از ازدواج جزء ملزومات و واجت است و ید از راهنمایی های مشاوره ازدواج حتما استفاده کرد. زیرا شما روانشناس نیستید و نمی توانید رفرهای کسی را که قرار راست یک عمر او زندگی می کنید را کاملا بشناسید. گاهی برخی افراد آنق زی فیلم زی می کنند که حتی ورش سخت است که بعد از ازدواج یک انسان دیگر یک شخصیت کاملا متفاوت را ببینید. زیرا چشم و گوش بسته انتخاب کرده اید.

هستند خانواده هایی که تنها ازدواج فرزندشان مهم است و دیگر فکر نمی کنند پسر یا دخترشان قرار است چه کسی ازدواج کند. به همین دلیل بهتر است مورد راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج مطالعه کرده و چشمی ز و منطق و عقل زندگی زه را شروع کنند بعد از ازدواج زه یادشان نیوفتد که به مشاوره خانواده مراجعه کرده و از آن ها به خاطر راهکار مشاوره بخواهند و به قول معروف علاج واقعه قبل از وقوع است.

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر چگونه است؟

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر نسبت به دختران کمی آسان تر است. زیرا معمولا پسرها حتی این شرایط نسبت به دختران کمی بیشتر اجتماع بوده اند و افراد مختلف برخورد داشته اند و می توانند شناخت بهتر یا بیشتری نسبت به همسرشان داشته شند. گام اول بعد از خواستگاری، تحقیق مورد دختر است. خانواده، اصالت، شغل پدختر و شرایط خواهر وبراهایش شرایط فرهنگی دختر و بررسی و تحقیق مورد اخلاقیات خانواده دختر گام نخست برای شناخت اوست. بعد از انجام این مراحل بهتر است دختر را چند جلسه ببینید و ره مسائل جزئی یکدیگر صحبت کنید.

جزئیاتی مثل موضوعات مورد علاقه یا چیزهایی که او از همسرش می خواهد یا انتظارات و توقعاتی که زندگی از شوهرش دارد. معمولا هر فردی نگاه اول دوست دارد برای خواستگارش زی و جذاب به نظر برسد. اما توجه به فاکتورهایی که برای ازدواج دارد به راحتی از روی طرز نگاه و نوع صحبت دختر متوجه اخلاقیات او می شوید. از مهم ترین راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج است. قطعا راهنمایی که مشاوره ازدواج به شما می دهد چیزی که شما می بینید متفاوت است. چه ازدواج دختر و چه ازدواج پسر ید فاکتورهای روانشناسی، بیش از پیش مورد بررسی قرار بگیرد.

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر چیست؟

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر، نسبت به پسران کمی سخت تر است. دختران به علت اینکه نسبت به پسران، فعالیت و حضور کمتری اجتماع دارند ید نسبت به انتخاب همسر آینده خود وقت بیشتری بگذارند و حساسیت بیشتری داشته شند. معمولا ازدواج های سنتی برخی خانواده ها تنها به صحبت مورد موضوعات مهم کفایت کرده و اگر معیارهای همدیگر را پذیرفتند به راحتی ازدواج می کنند. به همین دلیل بعد از ازدواج بدون هیچ شناختی وارد زندگی شده و آخر هم به طلاق ختم می شود. مخصوصا دختران ید این مورد حساسیت بیشتری به خرج دهند. اما راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر عرت است از :

 • تحقیق مورد خصوصیات پسر محل کار و محل زندگی
 • صحبت کردن پسر حداقل ۳ جلسه بعد از خواستگاری
 • تکرار سوال دفعات و دوره های مختلف برای سنجیدن میزان صداقت پسر( این شرایط می توانید به راحتی متوجه شوید که او شما صادق است یا صحبت هایش تناقض دارد)
 • مذهبی بودن و اعتقادات دینی پسر برگ برنده برای انتخاب اوست
 • بررسی عجول بودن یا آرام بودن مرد توجه به سبک صحبت کردن و نحوه پاسخگویی
 • بررسی خوش قول بودن پسر ( مثلا به موقع بیاید و یا برای دیر کرد خود عذرخواهی کند)
 • سنجیدن ادب پسر برخورد بزرگتر ها
 • منعطف بودن پسر صحبت کردن و ره خواسته های خود از همسرش

چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟

سوال اینجاست که چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟دوران آشنایی قبل از ازدواج بسیار مهم است. دختر و پسر ید مورد خصوصیات رفری و اخلاقی هم  بیشتر تحقیق کنند و از هم شناخت کافی پیدا کنند. آن ها ید طرز فکرشان را نسبت به زندگی بسنجند. به دلیل پیچیدگی ازدواج، بعد از آشنایی مختصر چند جلسه بهتر است به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرد. نظر خانواده ها این میان اهمیت زیادی دارد. برای اینکه خانواده ها و دختر و پسر یکدیگر را بهتر بشناسند ید رفت و آمدشان را بیشتر کنند. اگر بتوانند و اجازه داشته شند که یکی از اعضای خانواده به سفر بروند عالی است. زیرا سفر کردن بهترین راه شناخت دختر و پسر از یکدیگر است.

پرسیدن عیب نیست

بسیاری از جوانان خود می پرسند چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟ خوب سوال کنید. سوال پرسیدن شناخت بهتر طرف مقابلن به شما کمک بزرگی می کند. اگر نمی توانید و نمی دانید که مراسم خواستگاری و ازدواج چه سوالاتی بپرسید می توانید از راهنمایی های مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

شناخت طرفین مقابل برای ازدواج چگونه است؟

شناخت طرفین مقابل برای ازدواج توجه به فاکتورهای زیر اهمیت زیادی دارد:

 • توجه به فاکتورهای محل زندگی دختر و پسر

تجربه نشان داده که مشترک بودن یا نزدیک بودن محل زندگی دختر و پسر کار را برای تحقیق و بررسی قبل از ازدواج آسان تر می کند.

 • توجه به سطح فرهنگی خانواده ها

توصیه اکید می شود شناخت طرفین  مقابل برای ازدواج فاکتور فرهنگ را اولویت قرار دهید. سطح فرهنگی خانواده ها هر چه به هم نزدیک تر شد اختلافات و گیری آن خانواده ها کمتر خواهد بود.

 • تحصیلات پسر و دختر

بهتر است تحصیلات دختر و پسر حدالامقدور یک سطح شد. این شرایط دو طرف حرف یکدیگر را بهتر می فهمند.

 • سن عامل مهمی ازدواج است

بهتر است ازدواج مرد از زن بزرگتر بوده و فاصله سنی ۳ ۵ سال شد. جوانانی که زن از مرد بزرگتر شد بهتر است زن از لحاظ مالی مستقل شد.

تست فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

تست فرد مناسب برای ازدواج اهمیت زیادی دارد. این شرایط مشخص می شود آیا هم تفاهم دارید یا خیر.

 • او از تنهایی لذت می برد؟

الف) بله

ب) خیر

 • آیا وقتی دوسی مهلت رو می بینی بهشون حسادت می کنی؟

الف) بله

ب) خیر

 • چطور متوجه می شی که همسرت برات مناسبه

الف) مهربون و احساساتی شه

ب) روحیه قوی داشته شه

ج) پولدار شه

 • چطور مشکلات رو حل می کنی؟

الف) پول

ب) صبر و حوصله

ج) مهرنی و گذشت

 • اگه تو زندگی مشکلی پیش بیاد نشونه چی می تونه شه؟

الف) نشونه روحیات متفاوت دو نفره که صبر حل می شه

ب) نشونه اینه که ید به زندگی خاتمه داد چون دیگه نمی شه اون ادامه داد

ج) نشونه تفاوت فکر دو طرفه که ید همفکری می شه حلش کرد.

 • ۶) چهره و ظاهر براتون خیلی مهمه ؟

الف) بله

ب) خیر

این ۶ سوال تست فرد مناسب برای ازدواج است. جواب های آن کاملا مشخصه اما اگر صادقانه جواب داده بشه به راحتی می توانید  قسمتی از خصوصیات همسرتون آشنا بشید.

سوالات متداول

خواستگاری دارم که از هر لحاظ برای من مناسبه ولی تنها چیزی که ذهنمو گیر کرده اینه که بچه نمی خواد و من دوست دارم بچه دار شم.. مرا راهنمایی کنید.

اگر خواستگارتون رو پسندیدید و از لحاظ اخلاقی هم یید شده پس امکانش هست سال های بعد نظرش عوض بشه و بخواد بچه دار شه. بهتره که از دستش ندید. اگه مشکلی داشتید می توانید مشاوره قبل از ازدواج مشکلتون رو میون بگذارید.

خواستگارم از من می خواد که ماش زندگی کنم ولی من احساس می کنم این موضوع عث مشکل تو زندگیم می شه.. نظر شما چیه؟

می دونید که مرد نمی توانه تحت هیچ شرایطی از خانوادش جدا شه . یعنی شما علاوه بر اینکه ازدواج می کنید ید وارد یه خانواده دیگه هم بشید. بهتره تو این شرایط کمی خانواده و ماش آشنا بشید. قطعا مدتی که گذشت متوجه می شید که آیا می تونید این خانواده شید یا نه. اونوقت تصمیم نهایی رو بگیرید.

واستگار من هم پولداره و هم اخلاقش خوبه. اما ازدواج قبلی داشته.. به همین دلیل کمی می ترسم که آیا علت طلاق اون بوده یا همسر قبلیش. لطفا راهنماییم کنید.

خ این شرایط تحقیقات محیطی و میدانی حرف اول رو می زنه . جایی که ممکنه می تونید همسر قبلیش کمی صحبت کنید و علت رو جویا بشید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (How to Choose the Right Man to Marry: 15 Steps (with …)

 

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع