5 / 5 ( 1 vote )

خصوصیات نوجوان بی ادب چیست؟

نوجوان بی ادب کسی است که به صورت کاملا واضح نسبت به والدین و اجتماع سرکش است. برخی خانواده ها حتی نوجوان کاملا غیر قابل کنترل می شود و نیاز به کمک  مشاوره برای نوجوانان دارد. این نوجوان عمدا از اطاعت والدین یا افراد بزرگتر از خود، خودداری کرده و بسیاری از موارد الفاظ زشت و رکیک آن ها صحبت می کند. تربیت نوجوان بی ادب کار بسیار سختی است. البته دوره نوجوانی دوران سرکشی است. فشار روحی و تحصیلی، انتخاب مسیر زندگی و دوران بلوغ و دوسن ناب همه این ها مشکلاتی است که ید نوجوان آن دست و پنجه نرم کند. به همین دلیل اختلافات میان نوجوانان و والدین این دوره، دوچندان می شود.

برخی دیگر از نوجوانان به جای سرکشی ترجیح می دهند که خود بروند و گوشه گیر شوند. این نوجوانان دچار افسردگی می شوند. این صورت هم نیاز به مشاوره روانشناسی دارند چون والدین می ترسند که این حالت نوجوان ادامه دار شود. این دوران برخی نوجوانان قطعی و برخی دیگر دوران جوانی نیز ادامه دارد. قطعا افرادی که دوران نوجوانی سختی داشته اند. ادامه زندگی و حتی تشکیل خانواده و برقراری ارتط اجتماع نیز برای آن ها سخت خواهد بود و نیاز به مشاوره خانواده این افراد حس می شود. به همین دلیل به خانواده ها توصیه می شود که علت سرکشی و بی ادبی نوجوانان را بشناسند.

چگونه نوجوان بی ادب برخورد کنیم؟

چگونگی برخورد نوجوان بی ادب کار بسیار پیچیده و سختی است. اما معمولا برخورد و تربیت نوجوان بی ادب یک سری راهکار است که ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 • متقابلا آن ها بفری نکنید و سعی کنید آرامش خود، آن ها را آرام کنید. بفری را بفری و فحش و ناسزا جواب ندهید. ست است که کمی سخت است اما اگر به این مورد توجه بیشتری داشته شید، قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت.
 • برای نوجوانمان وقت بیشتری اختصاص دهیم. آن ها د و دل کنیم، صحبت کنیم و مورد مشکلاتشان حرف بزنیم و از معلمان آن ها بخواهیم که وقت بیشتری به آن اختصاص دهیم.
 • برای هر کار خوب نوجوان او را تشویق کنیم. اگر نکات منفی او را دیدیم، نقاط مثبت او را هم ببینیم.
 • سعی کنید غم ها و شادی های او شریک شیم. از مهم ترین عامل چگونگی برخورد نوجوان بی ادب این است که توجه کنید. اهمیت بدهید. اجازه دهید نوجوان بداند که برای شما مهم است.
 • سعی کنید کارهای مهم را به فرزندانن بسپارید و به آن ها بگویید” من به تو اعتماد دارم”
 • سعی کنید آرامش را خانه حفظ کنید. حفظ آرامش و ایجاد محیطی آرام و امن، روح و روان نوجوان اهمیت بسیاری دارد.
 • سعی کنید هفته ای یک ر هم جلسه بگذارید. این جلسه به مشکلات خانوادگی بپردازید و از خود نوجوان راهکار بخواهید و از او مشاوره بگیرید.

 برخورد اشته نوجوان بی ادب چطور است؟

برخورد اشته نوجوان بی ادب عث بدتر شدن و بی ادب تر شدن نوجوان می شود. از جمله برخورد اشته نوجوان بی ادب شامل موارد زیر است:

 • هرگز فرزندانن را هم مقایسه نکنید. مثلا از جملاتی مثل چرا نمی توانی مثل این شی، چرا مثل پسر فامیل نیستی، چرا مثل خواهر و برات نیستی… این صورت علاوه بر اینکه نوجوان سرخورده و سرکش می شود علاوه بر آن میان افرادی که آن ها مقایسه شده و رقابت ناسالمی داشته شد.
 • بیش از حد به او بها ندهید. بسیاری از والدین هرچه نوجوانشان بخواهند اختیار آن ها قرار می دهند. ید به شما هشدار داد که این کار فرزندی لوس و سرکش ر خواهید آورد. اجازه دهید گاهی حس نداشتن را داشته شند خودشان دسن خودشان چیزهایی که می خواهند به دست بیاورند و روی پای خودشان یستند.
 • والدین فکر می کنند که همه چیز را می دانند، بعضی موارد بهتر است مورد تربیت نوجوان از یک مشاوره نوجوان کمک بگیرند. مثلا ید ها و نید ها را روی کاغذ بنویسید و طبق آن رفر کنید.

نحوه ست برخورد اشتهات نوجوانان چگونه است؟

 • نحوه ست برخورد اشتهات نوجوانان نیاز به ک والدین دارد. والدین ید نوجوانانشان را ک کنند زیرا او وارد سخت ترین مرحله زندگی اش ( بلوغ و خودشناسی) شده. مرحله ای که هویت نوجوان را تشکیل می دهند. به همین دلیل سرزنش و تحقیر وتمسخر شما والدین هنگام انجام اشته نوجوان کار را بدتر از قبل می کند و عث می شود از شما دورتر شود.
 • صمیمیت : ایجاد دوستی و صمیمت نوجوان از مهم ترین واکنش ها نحوه برخورد اشته نوجوانان است. اگر فرزندانن به اصطلاح دوست شید و خود را از نقش والدین کمی پایین تر بیاورید، احتمال رسیدن به این نتیجه بیشتر است. این موضوع عث می شود نوجوان از شما الگو برداری کند و علاوه بر این کمبود محبت نداشته شد.
 • به نوجوان اجازه دهید جبران کند

این موضوع عث می شودکه نوجوان اشته خود را بهتر بپذیرد و جهت جبران آن بر بیاید.

علت بی احترامی نوجوانان به والدین چیست؟

علت بی احترامی نوجوانان به والدین، این است که خانواده هیچ کس جایگاه خود را نمی داند. مثلا والدین سطح خود را پایین می آورند. نوجوان از کودکی به خود اجازه می دهد که به والدین خود توهین کند. اگر یکر به نوعی برخورد شود که کودک اجازه بی حرمتی را به خود ندهد، نوجوان هم احترام والدینش را حفظ می کند. علاوه بر آن والدین نیز ید احترام نوجوان را داشته شند.

سرزنش کردن بیش از حد علت بی احترامی نوجوانان  به والدین است. سعی کنید اشته نوجوان را مدام به سرش نزیند. این کار او سرخورده تر خواهد شد.

نحوه تعامل نوجوان گسخ

نحوه تعامل نوجوان گسخ به این صورت است که والدین محدودیت های زیادی برای آن ها قرار ندهند. والدین این موضوع را بپذیرند که این دوران برای هر نوجوانی پیش می آید. به همین دلیل برای تربیت ست اول ید آرامش خود را حفظ کنید.  حفظ آرامش اولین گام نحوه تعامل نوجوان گسخ است. قدم بعدی صحبت کردن و گفتگو است. اگر موارد زیر هیچ ثیری نداشت و می توانید به مشاوره خانواده مراجعه کنید و از او راهکار بخواهید.

سوالات متداول

مدتی است فرزند من گوشه گیر شده و افت تحصیلی پیدا کرده. این مشکل را چطور حل کنیم؟

ابتدا بهتر است نوجوانان صحبت کنید. علت را ریشه یابی کنید. هیچ چیز مثل گفتگوی صمیمانه ثیر گذار نیست. اگر گفتگو نتیجه نگرفتید حتما به مشاوره نوجوان مراجعه کنید.

پسرم ۱۶ سالشه و اخیرا خیلی سرکش و بی ادب شده و اخیرا متوجه شدم که سیگار هم می کشد. چه کنم؟

برای مواردی مثل شما بهتر است فرزندانن را به مشاوره روانشناس ببرید. او می تواند علت را ریشه یابی کند.

نوجوانی دارم که هیچ انگیزه ای برای س خواندن ندارد. لطفا راهنمایی کنید چطور هاش برخورد کنم؟

این نوع رفر طبیعی است. مدتی به او کمک کنید و به او آرامش دهید. مشاوره تحصیلی و روانشناس کمک می کند و علت را ریشه یابی می کند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (How to Deal With a Disrespectful Teenager: 10 Tips for … )

 

نوجوان بی ادب چگونه برخورد کنیم؟

از

09353000102

    

منبع:لینک منبع