علت خیانت مردان چیست؟
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

علت خیانت مردان (the cause of betrayal of men)

علت خیانت مردان رابطه زناشویی مسئله زه ای نیست و همیشه مطرح بوده است . خیانت رابطه زن و شوهری مردان بسیار شایع تر از زنان است . علت خیانت مردان میتواند ریشه مسائل مختلف روحی و روانی داشته شد . گاهی نیز علت خیانت مردان مشکلات خانوادگی و حل نشدن تعارضات زناشویی بین زن و مرد میشد . تجربه های زندگی نیز میتواند علت خیانت مردان شد . مثلا وقتی فرد تجربه خیانت از جنس مخالف را داشته شد گاهی تصمیم میگیرد از فرد جدید انتقام بگیرد . علت خیانت مردان را میتوان زمینه های گسترده مورد برسی قرار داد . خیانت به اندازه ای مهم و ثیر گذار است که بسیاری از دانشگاه های روانشناسی معتبر موضوع مورد تحقیق خیلی از دانشجو ها مثلا علت خیانت مردان است . ادامه بیشتر به أین موضوع میپردازیم .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


علت خیانت مردان دوره رداری (the cause of betrayal of men during pregnancy)

علت خیانت مردان دوره رداری نیز از جمله خیانت هایی است که بسیار زیاد بخاطر آن به کلینیک های مشاوره مراجعه میشود . واقعا علت خیانت مردان دوره رداری چیست ؟ اگر بخواهیم خیلی کوه و مختصر به این سوال پاسخ بدهیم ید بگوییم که نا آگاهی و عدم پختگی لازم برای میت یک زندگی زناشویی میتواند علت خیانت مردان دوره رداری شد . برخی از زنان که بدون هیچ مشکلی دار میشوند و دوره رداری را آرام و طبیعی میگذرانند میتوانند حتی ماه هشتم حاملگی هم رابطه جنسی داشته شند که البته فقط ید مراقب بود که به شکم ما فشار وارد نشود . اما خانم ها به دلیل نا آگاهی مرد را از حق طبیعی خود منع میکنند که أین کار عث لا رفتن احتمال خیانت میشود . گاهی نیز عدم ک همسر و نداشتن پختگی و تعهد علت خیانت مردان دوره رداری میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


علت خیانت مردان مهل (the cause of betrayal of married men)

علت خیانت مردان مهل همان طور که گفتیم میتواند زیاد شد . به قی زیاد که اینجا نتوان به همه آن دلایل پرداخت . اما ادامه به برخی از شایع ترین علت خیانت مردان مهل  اشاره میکنیم :

 • برخی از مردان اگر کنترل کننده ای را لای سر خود حس نکنند به سرعت به سمت خیانت جذب میشوند . این مشکل میتواند فرد به صورت یک خصلت نهادینه شده شد .
 • سرد مزاجی زنان رابطه عاطفی و جنسی بین زوجین میتواند حتی به نابودی زندگی مشترک ختم شود .
 • از دیگر مواردی که میتوان به عنوان علت خیانت مردان مهل نام برد عدم قت نه گفتن به پیشنهاد های مطرح شده میشد . شاید ورش سخت شد اما این کاملا حقیقت دارد که گاهی اوقات مردان به دلیل خجالت و تعارف و این که به اصطلاح کم نیاورند ناخواسته وارد یک رابط ناهنجار میشوند .

علت خیانت مردان چیست ؟

علت خیانت مردان چیست ؟ این سوالی است که ذهن همه زنانی که برای مشاوره خیانت نزد روانشناس میروند وجود دارد . برخی از زنان به أین نکته اعتراض میکنند که : من برای شوهرم یک زن کامل و بی نقص هستم . برای او غذا ست میکنم ، خانه را تمیز نگه میدارم ، برای او بچه آورده ام و نیاز جنسی اورا نیز برطرف میکنم . وقتی که فرد چنین همسری داشته شد پس علت خیانت مردان چیست ؟

زنان أین سوال را نیز از خود بپرسند که آیا از نظر عاطفی نیز حواسم به همسرم بوده یا نه ؟ گاهی اوقات مرد ها فقط توجه و احساسات همسرشان را مان خستگی ها و ماندگی های خود میدانند . مرد ها دوست دارند که مرتب از طرف همسر خود سیش شوند و مردانگی آنها یید شود . اگر مرد از أین لحاظ دچار کمبود شد ممکن است به اولین فردی که از جنس مخالف برمیخورد و نیازش را برطرف میکند متمایل شود .

علت خیانت مردان دوره نامزدی

علت خیانت مردان دوره نامزدی گاهی به این دلیل است که مرد هنوز به بلوغ کافی برای ازدواج ،شروع و مدیریت یک رابطه را ندارد . مثلا فرهنگ ما دوران نامزدی یک سری محدودیت های فرهنگی بر رابطه حاکم است . لزوم عدم رابطه جنسی این دوران از شروط اصلی خانواده های دختر و پسر است . اما گاهی مردان این توقع را داشته شند که برای نیاز جنسی هرگونه مانع دوران نامزدی معقول نیست . بنابراین حق خیانت را به خود میدهد .

گاهی نیز مرد به بلوغ هیجانی لازم دست پیدا نکرده و نمیتواند بحث ها و دعواهایی که دوره نامزدی طبیعی هستند را کنترل و مدیریت کند . این عدم مهارت عث میشود این بحث ها به جای سازنده بودن رابطه را به سمت سردی سوق بدهد و علت خیانت مردان دوره نامزدی خواهد بود . البته این سردی رابطه احتمال خیانت زن رانیز به وجود می آورد .

دور بودن از یکدیگر عامل خیانت

گاهی خیانت مرد به زن به دلیل دور بودن زن و شوهر از هم اتفاق می‌افتد . برای مثال مرد به دلیل شرایط شغلی مجبور می‌شود که مدتی را به عنوان ماموریت شهر یا کشور دیگری سپری کند و از همسرش دور شد . مردان به صورت فطری دارای نیاز شدید جنسی هستند و کمتر مردی میتواند این نیاز را نادیده بگیرد و ریتم و تعادل زندگی خود را حفظ کند . خیانت مردان مهل به دلیل فاصله زیاد جغرافیایی از همسر گاهی بعد جنسی اتفاق نمی‌افتد بلکه از نظر عاطفی فرد به یک فرد دیگر وابسته میشود . مشاوره خانواده این زمان میتواند زن را از این احتمالات مطلع سازد و امکان جلوگیری از این اتفاق را لا می رود . مشاوره خانواده و روانشناسی همچنین میتواند افراد را از نشانه خیانت مردان آگاه کند و به خاطر این نکته میتواند بسیار مفید و کارآمد شد .

تصمیم به جدایی به خاطر خیانت

برملا شدن خیانت بین زن و شوهر مانند ترکش میتواند به ابعاد مختلف زندگی زناشویی آسیب برساند . یک زندگی که مقدار زیادی عشق و امید آغاز شده ، حالا یک اتفاق تلخ به سردی رسیده . نگاه اول بعد از اینکه یکی از طرفین از خیانتی که به او شده مطلع میشود ، خود میگوید که طلاق تنها چاره خیانت است . اما اگر زن قبل از یک تصمیم عجولانه و شاید ناست یک روانشناس مشورت کند ، ممکن است راههایی از طرف مشاور روبه رو شود که حتی به ذهنش نیز نرسیده شد . شاید گاهی اگر به دقت و آرامش و تمرکز به موضوع نگاه کنیم به أین نتیجه برسیم که میتوانیم به طرف مقابل فرصت جبران بدهیم . گاهی نیز زن صورت جدایی و طلاق عواقب و مشکلات بیشتری رو به رو می شود .

فضای مجازی (cyberspace)

فضای مجازی قطعا یکی از پدیده های قرن حاضر میشد . این امکان برای افراد به وجود آمده که به صورت نامحدود به یایی از اطلاعات دسترسی دارند . افراد میتوانند به صورت رایگان کسب و کار راه بیندازند یا خدمات خود را ارائه کنند . اما اینکه این فضا میتواند حریم ها را برای آشنایی بردارد خطر بروز روابط نا سالم را لا میبرد . ید بحث های مربوط به مشاوره خیانت زناشویی به این پدیده به اندازه کافی پرداخته شود . شیوع استفاده از برنامه های ارتطی مختلف جامعه گزارشات مربوط به خیانت های زناشویی که به واسطه فضاهای مجازی شروع شده است نیز پر تکرار تر شده است . اگر افراد فرهنگ ستی از فضای مجازی استفاده نکنند قطعا سلامت و امنیت روانی خانواده ها به خطر می‌افتد .

عاقبت خیانت

حکم خیانت مرد به زن از لحاظ عرفی و شرعی و قانونی هر چه که شد و هر مجازاتی داشته شد به اندازه از دست رفتن یک زندگی زناشویی که شاید سالها برای ساختن آن زحمت کشیده شده است و از آن مراقبت شده سخت نخواهد بود . عاقبت خیانت به همسر به جز تهی و نابودی فردی و جمعی خانواده نیست . روانشناسی خیانت گاهی به این نکته برمیخوریم که افراد گرفر خیانت فقط اوایل رابطه فرا زنا شویی حال خوبی دارند . اما بعد از گذشته مدتی خود نیز از کار خود نادم و پشیمان می شوند .

بعضی از افراد زمانی پشیمانی رخ می دهد که دیگر دیر شده و آنها از ترس آبرو یا موارد مشابه آن به این رابطه ادامه میدهند . بنابراین به افرادی که قصد شروع یک رابطه خارج از رابطه زناشویی را دارند پیشنهاد می شود که عواقب أین خیانت را به خوبی بررسی کنند .

مان خیانت زناشویی (treating marital infidelity)

بسیاری از خانم هایی که مورد خیانت قرار گرفته اند یا احساس می کنند که به آنها خیانت شده است ، نز روانشناس و مشاور میآیند و میگویند حالا که از این اتفاق خبر شدم خیانت شوهرم چه کنم ؟ پاسخ به این عزیزان ید به نکته آی توجه شود و آن این است که خیانت شوهر به زن ناگهان اتفاق نمی‌افتد و رابتدا زمینه های آن فراهم میشود و یک روند آهسته یا تند این اتفاقات صورت میگیرد .

مان خیانت زناشویی ابتدا به صحت و واقعیت داشتن این مسئله و اتفاقی که افده پی میبرند . بعد بررسی میکنند که خیانت چه مرحله و عمقی قرار دارد . اگر مرد ابتدای رابطه شد به مراتب راحت تر از زمانی که به طرف مقابل وابستگی یا دلبستگی پیدا میکند میتوان از این آسیب جلوگیری کرد .

برخورد خیانت اسلام

خیانت مرد به زن اسلام نیز بسیار بررسی و به آن پرداخته شده است . خیانت زناشویی اسلام یک امر کاملا زننده و آسیب رسان معرفی میشود . اسلام به مردان حق داشتن چند همسر همزمان داده شده است . اما یک رابطه خارج از شرع و عرف مجازات های سنگینی روبه رو می شود . قطعا عکس العمل برابر خیانت مردان به نحوی خواهد بود که س عبرتی برای مردان دیگری که مخفیانه این کار را میکنند یا قصد آن را دارند خواهد شد . اسلام برای خیانت مردان و زنان مهل جزاهای سنگینی از جمله سنگسار و شلاق و حبس زندان نظر گرفته است .

از نظر پیشگیری نیز اسلام قرآن و آموزه های اهل بیت برنامه ها و مان های زیادی برای محکم تر شدن پایه های زندگی زناشویی ارائه کرده است . اسلام اعتقاد دارد که اگر ما یک جامعه سالم میخواهیم ید خانواده سالم داشته شیم .

رفر شوهر خیانتکار

بعد از این که زن مطمئن شد که شوهرش به او روابط زناشویی خیانت میکند ، شاید اولین سوالی که برایش پیش میاید نحوه رفر شوهر خیانتکار است . ما لا به دلایل خیانت مردان پرداختیم . حالا به نکاتی مورد برخورد خیانت اشاره میکنیم .

 1. هیچگاه همان ابتدا که متوجه خیانت همسران شدید برخورد او تمام احترام ها را از این نبرید . چون ممکن است بخواهید او ادامه دهید .
 2. قبل از قضاوت حتما از تمام موضوع و حدس و گمان های خود مطمئن شوید .
 3. از عمق اتفاق پیش آمده آگاه شوید . ممکن است هنوز ابتدای خیانت متوجه موضوع شده شید .
 4. حتما برای تصمیم‌گیری ره این موضوع از یک روانشناس کمک بگیرید . زیرا او موارد مشابه مورد شما را طول کار و کسب تجربه این زمینه زیاد دیده است و میتواند راههایی آسیب کمتر را پیشنهاد کند .

راه های کشف خیانت مردان

راههای کشف خیانت مردان میتواند بسیار مفید و کاربردی شد . اما به شرطی اینکه این نکات عث به وجود آمدن شک و تردید و زیاده روی مراقبت و کنترل شوهر نشود . بنابراین خانم ها ید دقت داشته شند که حفظ تعادل نسبت به قضاوت مورد همسرانشان دقت کنند . گاهی حساسیت زیاد نسبت به این قضیه عث بوجود آمدن یک شکاف عاطفی بین زن و مرد میشود . برخی از نشانه هایی که ممکن است نشانه خیانت یا بروز خیانت شوهر شد عرت اند از :

 1. بی میلی یا کم میلی جنسی
 2. بی تفاوت بودن به همسر اگر قبل وجود نداشته
 3. دائم دنل بهانه بودن برای آنکه فضای خانه نشد
 4. تلفن ها و پیام های مخفیانه زیاد

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Betrayal: What’s Wrong With Men? 

 

علت خیانت مردان چیست؟